rok_stipcevic_zagrebU posljednjoj utakmici devetog kola NLB lige Igokea je u svojoj dvorani u Laktašima svladala Cibonu 76:62 i izjednačila se s hrvatskim prvakom po omjeru s četiri pobjede i pet poraza. Da nije bilo buđenja naših košarkaša krajem treće i početkom četvrte četvrtine, Cibona je mogli doživjeti pravi potop.

Već u prvoj četvrtini Zagrepčani su se opustili, što Igokea koristi serijom 16:0 za 26:13 nakon prvih deset minuta igre. U drugoj četvrtini otprilike ista priča, s tim da domaćin ovog puta nije bio tako efikasan i nije uspio iskoristiti slabu igru Cibone, tako da je na velikom odmoru bilo 42:30.

U trećoj četvrtini dočekali smo buđenje Cibosa i to tek nakon što je domaćin poveo sa čak 21 razlike. U 35. minuti naš Brnas tricom postavlja minimalnih 62:61 za Igokeu, ali bolje od toga nije išlo. Domaćin se do kraja ponovno odvojio i ubilježio uvjerljivu pobjedu 76:62.

Rok Stipčević zabio je 19 koševa uz pet trica, Bojan Bogdanović je bio na svom prosjeku (18 poena), ali uz sedam izgubljenih lopti, dok je 19-godišnji Toni Brnas u 30 minuta na parketu postigao devet koševa (2-3 za dva, 1-3 za tri). Kod domaćina najbolji je bio Amerikanac Brian Chase (17 poena).