Prkačin i Calloway zatvaraju Markovića

Poraz na otvaranju sezone

U otvaranju sezone, Cibona je poražena na gostovanju kod Hemofarma u prvoj službenoj utakmici trenera Velimira Perasovića sa konačnih 86:76 (21:21, 20:11, 24:28, 21:16). Cibosi su dobro otvorili utakmicu, poveli 15:9, ali domaćini tricama koje i pogađaju i tricama koje Vukovi promašuju dolaze na 17:17 da bi početkom druge četvrtine poveli 32:23, što do kraja nisu ispuštali.

Nakon utakmice, Perasović je lako objasnio uzroke poraza:
Hemofarm je zasluženo slavio, maksimalno je kaznio našu vrlo slabu igru u obrani. Imali smo problema u prvom poluvremenu zbog velikog broja osobnih pogrešaka naših visokih igrača, što smo pokušali nadoknaditi zonom koja ipak nije dala očekivane rezultate. Ključni trenutak utakmice odigrao se u trećoj četvrtini kada smo imali dobru igru u napadu, ali smo izuzetno igrali slabo u obrani čime smo dozvolili domaćinu nekoliko ofanzivnih skokova.

Davor Kus predvodio je Cibonu sa 18 koševa uz vrlo dobar postotak šuta, 7/11 ali uz nedovoljno dodavanja. Callowayj je ubacio 13 poena uz 6 asistencija, ali uz vrlo slab šut iz igre (4/13).  Prkačin očekivano dobar (15 koševa, 7/8 iz igre), dok je Robert Troha dodao 10 poena z 80% šuta iz igre. Domačine je predvodio Božović sa 17 poena i čak 11 skokova.