Cibona je došla i do druge pobjede u TOP16 dijelu natjecanja u Euroligi, svladavši u gostima Efes Pilsen sa 69:63 (16:16,14:13,23:16,16:18). Cibonu je do pobjede ponovno odveo Penn s 23 koša, ali ne smijemo zaboraviti i četvoricu koja su ubacila skoro dvoznamenkasti broj koševa: Kus 9, Davison, Markota i Warren po 8, dok je Mate Skelin čak 8 puta uspješno skočio.

Domaćine su predvodili Kaya Peker s 15 i Erdem Arslan s 14 ubačaja, dok je naš Nikša Prkačin za 30 minuta postigao devet pogodaka. Drugi Hrvat u redovima Efesa, Marko Popović je ozlijeđen.

Cibona je odlično otvorila utakmicu, povela 11:4, a kada su ih domaćini stigli, nisu se predali. Dovoljno govori činejnica da je najveća prednost domaćina bila samo +4. Serija koja je Cibose odvela do 2. pobjede počela je u 26. minuti: od rezultata 41:40 za Efes, Cibona radi 11:2 i u 29. minuti dolazi do 51:43.

Markota je pogodio dvije trice, a Warren je dodao još jednu. Seriju je zaključio Bennett Davison atraktivnim zakucavanjem. U posljednjoj četvrtini Efes Pilsen se nije niti u jednom trenutku približio na manje od pet razlike, a Cibona je u dva navrata imala i +10.

Slijedeći susret Cibona igra u subotu protiv Laškog Zagrebu, a idući euroligaški protivnik je Benetton, koji je sa 76:69 u Trevisu svladao Panathinaikos. Ovim porazom Grci su u nezgodnoj situaciji, jer su kao favoriti ovogodišnje Eurolige startali sa dva poraza.