U 9. kolu Eurolige Cibona je pobijedila poljski Prokom Trefl sa 71:61 (16:16, 20:21, 15:14, 20:10) te tako napravila još jedan velik korak prema drugom krugu. Prokom je upisao šesti uzastopni poraz u natjecanju i šanse za TOP16 su im minimalne.
Utakmica je bila izjednačena, sve do 33. minute kada s pet osobnih izlazi jedini pravi centar gostiju Andersen što je olakšalo posao Ciboni. Kus je kod 53:53 ubacio tricu, pa potom još pet koševa te je tako Cibona u samo dvije minute otišla na 63:54. Cibona je imala velikih problema sa skokom, Poljaci su u napadu uzeli čak 18 lopti, što ni Zula nije mogao objasniti:\”Bila je ovo naša najslabija euroligaška utakmica na domaćem terenu. Srećom, ni Poljaci nisu iskoristili naše loše izdanje da naprave veću razliku, dok su to mogli. Protekli praznici ipak su ostavili tragove; djelovali smo dosta opušteno i mekano. Kontrola skoka bila nam je loša i zbog toga nismo uspjeli razvijati kontranapade, na čemu smo bazirali taktiku. No, umjetnički dojam brzo će biti zaboravljen, a dva boda ostaju… Ovom smo pobjedom puno bliži drugom krugu, no trebaju nam još dvije pobjede da bismo bili sigurni.\”