Cibona VIP je košem Branimira Longina u posljednjoj sekundi pobijedila momčad Zagreba sa 71:69.
Zagreb je bio u prilici dobiti: imao je +5 minutu prije kraja, ali nije uspio izdržat. Koševima Krstića i Longina, Cibona je izborila nastup u finalu gdje će igrati protiv Zadra.
Prva utakmica na rasporedu je u nedjelju (5. lipnja, 18:45) u Jazinama.

Cibonu VIP predvodio je Longin s 14 koševa, 13 su ubacili Smith i Vranković, dok je Krstić ubacio 11. Goste je predvodio Marko Tomas s 26 koševa uz 4 trice.

Nakon prvih 20 minuta treće odlučujuće utakmice rezultat je 38:32 za momčad Zagreba.

Cibona je odlično otvorila utakmicu i serijom 11:0 u prvih 7 minuta, dala naslutiti da će ovo biti laka pobjeda. Ipak, Cibosi se opuštaju, Zagreb kreće i koševima Marka Tomasa i Miljkovića do kraja prve četvrtine dolazi na samo -3 (14:11).
U drugih 10 minuta, Cibona je i dalje \”zbunjena\”, dok Zagreb i dalje igra agresivno s odličnim šutom za tri poena (5/11) i lagano dolazi do prednosti koju drži do kraja prvog poluvremena.
Kod Cibone su Smith i Vranković ubacili po 8 koševa, dok je za goste Marko Tomas ubacio 14 te Miljković 12.