Cibona VIP je nakon dramatične završnice pobijedila Split CO, te tako izborila nastup u idućem izdanju regionalne lige.

Iako je igrala oslabljena (bez Popovića, Morovića, Rozića i Žuže) Cibona je mogla i lakše do bodova, ali su gosti poprilično zakomplicirali finiš utakmice.

Derbi 13. kola bolje su otvorili gosti. Split je vodio tijekom cijelog prvog poluvremena, a na odmor su trebali otići i s većim plusom od tri poena. Treća i početak četvrte četvrtine u potpunosti su pripali \’cibosima\’.

Početkom posljednjeg dijela Zagrepčani su imali i 13 razlike, ali su trica Splićani utakmicu odveli u dramatičnu završnicu. Čak su i 27 sekundi prije kraja vodili 75:74, ali su onda četiri uzastopna koša ubacili Krstić i Longin, dok su na drugoj strani Ukić i Oliver predali lopte protivnicima.

Longin je s 18 koševa predvodio pobjednike, 15 je zabio Joke Vranković, a 14 Krstić. Očekivano, kod poraženih su najučinkovitiji bili Ukić (19) i Oliver (17).