99:77
Cibona VIP je pobjedom nad Hermes Analitikom 99:77 (18:19, 22:14, 26:24, 33:20) izborila plasman na završni turnir Kupa Kreše Ćosića. 22 koša prednosti Cibona je izborila tek u zadnjih 5 minuta utakmice, dok su do tada gosti držali minus od desetak koševa. U Ciboni su čak petorica ubacila preko 10 koševa: Sesar 17, Penn i Žižić 16, Golemac 15 te Mance 13. Momčadi su bile ujednačene pod koševima (36:36) kao i u dodavanjima (15:15).

3. četvrtina
Nakon pola sata igre Cibona VIP vodi 66:57, a razlika je mogla biti i veća da nije bilo nekoliko pogrešaka uslijed pada koncetracije. Ipak, trenutak koji je Hermes ostavio u igri su dosuđene dviej tehničke pogreške Ciboni (jedna klupi, druga Kusu) nakon “čudnog” prekšaja u napadu braniča Cibone VIP.

2. četvrtina

U Drugi dio Cibone je krenula u višoj brzini (ušli su Penn i Mance), pa je već nakon 90 sekundi serijom 4:0 došla do prednosti od 3 koša (22:19). U 15. minuti prednost je iznosila velikih +10 (33:23). Prvo poluvrijeme zatvorio je tricom Mance (40:33).
Za Cibonu je Žižić ubacio 8 uz 6 skokova, Mance je dodao 7 poena (3/5 iz igre) te Golemac 6. Penn je uz tri dodavanja ubacio 5 koševa, koliko su ubacili Krasić i Sesar. Odličnu partiju na drugoj stranic pružio je Parezanović s 20 koševa. Može se reći da je za ovu prednost zaslužna klupa Cibone (Penn, Žižiž i Mance) koja je ubacila 20 koševa nasuprot samo dva ubačaja klupe gostiju (Tišma).

1. četvrtina

Nakon prvih deset minuta, Hermes vodi u četvrtfinalnom susretu protiv Cibone VIP 19:18. Od prve minute igralo se koš na koš, da bi gosti u 7. minuti došli do prednost od 6 koševa (18:12). Tricom Krasića Cibona je smanjlia prednost te se na prvi mali odmor otišlo pri rezultatu 19:18