Svi pristuni u Draženovu domu su utakmicu komentirali riječima nevjerojatno, neobjašnjivo, nemoguće.
Cibona je nekon 18 minuta imala 22 koša razlike (48:26), na poluvrijeme je otišla sa +15 (48:33), no sve to izgleda nije bilo dovoljno za mirnu završnicu.

Na pressici je trener Reflexa Vlado ?urović izjavio slijedeće:”Znao sam da kolega Anzulović ne može ništa reći svojim igračima nakon 20-ak poena razlike, da ih ne može motivirati jer su uvjreni da su već pobijedili. I tu sam vidio našu mogućnost za iznenađenjem.”

Reflex je gotovo tijekom cijele utakmice igrao zonu što je Cibona u prvom dijelu lako probijala (za tricu 9/14).
Utakmicu je Cibona izgubila prije svega zbog pada koncetracije:”Svaki igrač je težio samoisticanju, pogotovo u kontranapadima. Neobjašnjiv nam se pad dogodio u drugom poluvremenu, nakon briljantno odigranog prvog dijela. Upozoravao sam igrače da još nije gotovo, ali očito bezuspješno. Još uvijek ne mogu dokučiti razloge, iako nam ovo nije prva ovakva utakmica sa sličnim propadom.” rekao je Zula

Reflex je prvi puta došao u vodstvo u 36. minuti kada je Jorović pogodio za 70:69. U 37. minuti Plisnić pogađa tricu za 75:71, uzvraćaju Penn i Golemac za 75:77. Tricom Rimca 1.11 minute do kraja rezultat je 78:79, Štimac 46 sekundi prije isteka vremena iz slobodnih bacanja stavlja jedno za egal, 79:79. Aškrabić u posljednjem napadu biva blokiran, Reflex odmah radi prekršaj i s linije slobodnih bacanja Sesar pogađa jedno od dva za 80:79, 4 sekunde prija kraja. I tada nastaje drama, Aškrabić otprilike dva metra iza središnje linije terena, negdje u visini zapisničkog stila pogađa tricu sa zvukom sirene za konačnih 80:82. Nevjerovatan poraz Cibone VIP u 10 kolu GYL:-(