76:66

Split CO pobijedio je Cibonu VIP u prvoj utakmici finala s 76:66, a razlika je mogla biti i veća jer je Split do samog kraja utakmice imao odičan šut iz igre (utakmicu je završio na ?niskih? 54%) dok Cibona nije mogla ubaciti ništa. Kako je na samom kraju zaredala s nekoliko lakih koševa postotak ubačaja je ?podigla? na 38%…
Vukovi nisu imali lijeka za odličnu igru Splita pod koševima (Žižić i Rađa odlični), dok je ozljeda Rimca dodatno poremetila planove.

Druga utakmica se igra u utorak u Zagrebu a pozivamo sve navijače da kao i protiv Zadra pomognu Ciboni da izbori treću utakmicu.

3. četvrtina

I nakon 3/4 utakmice Split ima prednost od, sada već velikih, +14 (61:47). Cibona je došla na samo -5 (50:45) ali tada ide serija domaćina 11:2 i taj dio završava s 61:47. Očajan šut Cibone iz igre i dosta dobar Splita, te Rađin autoritet pod koševima i kod sudaca pokazao je da će Cibona večeras teško do pobjede… Ipak, nije još gotovo…

2. četvrtina

Drugi dio su domaćini otvorili serijom 4:0 kada Rimac ubacuje skok-šut preko Rađe ali krivo doskače i izlazi van zbog ozljede lijevog zgloba. Split igra pametinije i nakon koša Sesara ima prednost 26:18. Narvozu Ciboninih igrača dokazuje i zbunjenost Štimca koji u polukontri 4 na 2 radi prekršaj u napadu.
Ipak, nakon 14 minuta bez koša Mujezinović (0/8 za dva) ubacuje dvicu uz Kedžin prekršaj ali ne koristi dodatno bacanje (28:22). Cibona serijom 6-0 dolazi na 28:26 ali brzolpleti potezi Krunića i jedna greška u obrani donose Skasijevoj momčadi prednost 35:30. Do kraja poluvremena Planinić ubacuje samo jedno bacanje te ne koristi zadni napad, te nakon greške Subotić dobija priliku sa sirenom ubaciti (što je i učinio) za konačnih 40:31

1. četvrtina

Nakon prvih deset minuta domaćini vode s četiri koša razlike (18:14) prije svega zahvaljujući očajnom šutu Cibone za dva poena: 3/16 ili nešto manje od 19%.

Vjerujemo kako će se šut Vukova popraviti i da će Cibona već na poluvremenu imati pozitivan rezultat.