U utakmici 4. kola ABA Lige Cibona je došla do druge gostujuće pobjede. Vukovi su nakon 50 minuta igre slavili u gosima kod MZT-a s 89:85, a fenomenalno je odigrao Ante Toni Žižić koji je postigao čak 37 poena uz 20 skokova.

Cibona je dobro startala i brzo došla do 10 koševa prednosti (5:15) no onda se domaćini bude. Na kraju prve četvrtine već je bilo 13:17, a u sljedećim se minutama istopila prednost Cibone s početka. MZT je preokrenuo u svoju korist u trinaestoj minuti (20:19), a u nastavku su dodatno živnuli te na poluvrijeme otišli s vodstvom 38:34. U trećoj su se četvrtini domaćini razigrali te imali 48:38, a onda i 53:40 no tada Johnson s dvije trica vraća Vukove u igru. Na kraju treće četvrtine bilo je izjednačeno (56:56), a onda je uslijedilo deset neizvjesnih minuta posljednje dionice. Ostalo je izjednačeno i nakon 40 minuta igre (72:72), a onda su uslijedila još dva produžetka. Na kraju je Cibona stigla do važne gostujuće pobjede 89:85.

Marin Rozić nakon utakmice je rekao: Čestitao bih svojoj ekipi jer ovo je velika pobjeda kojom smo trasirali put i ostali u gornjem domu gdje i pripadamo. Dobro smo krenuli no ušli smo u probleme i prelagano su nam dolazili do koša što nije bilo dobro. U drugom smo poluvremenu digli agresivnost i došli do neizvjesne završnice te nakon dva produžetka, uz malo sreće, ali i pameti, došli do ove vrlo važne pobjede.

Čestitkama kapetana pridružio se i trener Damir Mulaomerović: Prije svega čestitke igračima jer ovo je bila bezpoštedna borba. Ova će nam pobjeda u narednom periodu donijeti određenu mirnoću. Večeras smo imali težak posao no pobjeda je tu i idemo dalje.

MZT SKOPJE AERODROM – CIBONA 85:89 (13:17, 25:17, 18:22, 16:16, 10:10, 3:7)

MZT SKOPJE AERODROM: Cvetkovski, Thames 17, Sinovec 10, Mekić, Kloof 11, Simonovski 3, Lučić 18, Drenovac 7, Mladenovski 0, Scott 4, Lalić 15.

CIBONA: Šakić 15, Marinelli, Marić 8, Ćorić 5, Šiško, Johnson 16, Rozić 6, Sulejmanović, Slavica, Joksimović, Žižić 37, Gospić 2.