Cedevita je pobijedila Cibonu u trećoj finalnoj utakmici rezultatom 84-77 (30-22, 22-20, 19-19, 13-16) te osvojila naslov prvaka Hrvatske.
Ipak, domaćini su teže stigli do svoje pobjede nego u drugoj utakmici finalne serije.
Cedevita je odlično otvorila utakmicu i povela sa 21-11 i činilo se da će utakmicu riješiti bez problema, no Cibosi su napravili seriju od 11-0 te krajem prve četvrtine stigli do 30-30. Nisu se predavali, no kvaliteta Cedevite i dužina njihove klupe presudila je u ovoj utakmici. Prvaci su tako opet došli do 10 poena prednosti (52-42).
Vukovi su u drugom poluvremenu nekoliko puta prijetili zbog raspoloženog Siriščevića. U posljednju minutu Cibona je ušla s 82-77 u korist Cedevite, no više se nije mogla približiti.
Pullen i Gordić su slobodnim bacanjima zaključili utakmicu s konačnih 84-77.