Cibona je u trećem kolu A-1 Lige za prvaka izgubila na domaćem terenu od Splita 78-79 (20-18, 14-16, 26-27, 18-18).

Ovaj susret do kraja je bio neizvjestan, gdje se Cibona sredinom četvrte četvrtine odvojila na 76-70 iako se gosti nisu dali. Serijom 8-0 su stigli do prednosti 78-76 na ulasku u posljednju minutu. Ante Žižić je pogodio dva slobodna bacanja te izjednačio, ali je poslije uslijedila završnica kad je Krušlin promašio oba slobodna bacanja za mogućnost izjednačenja ili pobjede.

Ovo je bila sramota – način na koji smo izgubili protiv solidnog Splita. Mi si to ne bismo smjeli dozvoliti da izgubimo na takav način. Što je – tu je. Koncentracija je bila ključna. Oni su nas u nekim momentima pretukli i mi smo se tu malo povukli, što je bio najveći problem. Mislim da ih nismo podcijenili, ali kad je počela utakmica, jednostavno nismo odgovorili kako je trebalo“, osvrnuo se Žan Mark Šiško.

Trener Damir Mulaomerović čestitao je suparnicima na pobjedi.

Od početka do kraja su bili koncentrirani. Mi nismo zaslužili pobjedu. Upozoravao sam dva dana da se radi o dobroj ekipi koja ima talentirane i iskusne igrače. Sama statitsika govori da imaju 6 igrača s 10 ili više poena. S naše strane je bilo dosta problematičnih odluka na terenu“, rekao je trener Cibosa.

Utakmica 4. kola Lige za prvaka igra se u Domu sportova protiv Cedevite u 18:15 sati.

CIBONA – SPLIT 78-79 (20-18, 14-16, 26-27, 18-18)

Florence 24, Ante Žižić 17, Krušlin 9, Siriščević 9, Slavica 7, Rozić 6, Joksimović 4, Šiško 2
Širko 12, Đugum 11, Ćubela 11, Jukić 10, Subotić 10, Kalajžić 9, Dijan 9, Matić 4, Filipović 3