Cibona je u 18. kolu ABA lige pobijedila Metalac 77:73 (14:15, 22:24, 20:16, 21:18).

Gosti iz Valjeva su bili bolji u prvom, a Vukovi u drugom poluvremenu.

Prve dvije četvrtine je dobio Metalac te je na poluvremenu imao tri koša viška (39-36).

Utakmica je imala odličan tempo te je bilo dramatično do posljednje minute.

Kad je Cibona vodila 74:73, do kraja utakmice je bilo 18 sekundi te su domaćini imali loptu. Momčad Metalca napravila je faul na Florenceu, koji je pogodio prvo slobodno bacanje za 75:73, no promašio je drugo. Ipak, playmaker Cibone uspio je uzeti loptu koja je završila u rukama Andrije Žižića. On je iskoristio svoje iskustvo na igračima iz Valjeva koji su ga faulirali u pokušaju za tricu. Pogodio je dva od tri – dovoljno za pobjedu s rezultatom 77:73.

Čestitao bih suigračima na pobjedi, trebala nam je. Nastavit ćemo raditi i ići utakmicu za utakmicom. Mislim da smo u dobrom ritmu te da možemo još i bolje. Svi smo tu da pomognemo jedni drugima i mislim da će u konačnici sve biti u redu“, rekao je Ivan Siriščević.

Trener Damir Mulaomerović također je zadovoljan utakmicom te je čestitao svojim igračima.

Kapa dolje mojim igračima. Šiško nam nije mogao igrati zbog ozljede prepone, a Andrija je igrao s dva voltarena. To su sve sjajni momci i da smo izgubili, ja im ne bi mogao ništa zamjeriti. No ove pobjede dat će nam mir za određeni period. Jako agresivna ekipa, atipična s vrlo malo igrača, vidjeli ste da je Zubac imao problema s Majstorovićem. Mlađi Žiža je to stigao dosta dobro. Meni je ovo velika pobjeda jer smo se odmaknuli prema gore. Hukić je odigrao sjajnu utakmicu kad je on jedina četvorka koja nam može oživjeti reket“, kazao je Mulaomerović.

19. kolo ABA lige Cibona igra u gostima kod Partizana u nedjelju, 10. siječnja u 19 sati.

CIBONA – METALAC 77:73 (14:15, 22:24, 20:16, 21:18)

Ante Žižić 19, Hukić 16, Florence 15, Siriščević 12, Rozić 4, Andrija Žižić 4, Krušlin 3, Joksimović 2, Slavica 2

Majstorović 17, Rakičević 11, Kutlešić 10, Bakić 10, Jevtović 9, Kočović 7, Gabrić 7, Jošilo 2