Cibona je u prvom kolu skupine B Eurokupa u Lisabonu pobijedila Benficu rezultatom 79:83.

Iako je portugalska momčad bolje otvorila utakmicu te na poluvremenu išla s prednosti od šest koševa (40:34), Vukovi su osigurali pobjedu dominiranjem u trećoj četvrtini (28:15), u kojoj je Florence zabio pet trica. Kad su on i Hukić povisili vodstvo Cibone na 51:56, Vukovi više nisu ispuštali vodstvo.

Kad je Andrade 3:50 minuta prije kraja pogodio za 70:73, Žižić je odgovorio polaganjem i slobodnim bacanjem nakon Cookovog faula, a Hukić tricom za 70:79 dvije minute do kraja.

Iako je trener Slaven Rimac očekivao tešku utakmicu, tvrdi da je ovo bilo odlično iskustvo, osobito za mlade igrače.

“Žižić A.T. je bio odličan, kao i Slavica. Benfica ima dobre igrače te stoga nije bilo lako, ali jako sam zadovoljan pobjedom. Ovo je jako bitno i za naš nastavak ABA lige da dobijemo na samopouzdanju”, rekao je trener.

“Postigli smo neke teške poene. Mislim da će naša skupina biti sasvim ok”, kazao je Rimac dodavši kako su u početku utakmice htjeli uključiti što više igrača i pokazati veću inicijativu.

Florence je zadovoljan svojom ulogom u igri.

“Imao sam dosta samopouzdanja Benfica je jaka i talentirana momčad, no ipak smo obavili dobar posao”, rekao je Florence koji je bio heroj utakmice s 25 poena, šest skokova i četiri asistencije.

Dva kluba su se od 1993. susrela pet puta, a Portugalci tu i dalje ostaju samo s jednom pobjedom nad Cibosima.

U susretu 2. kola skupine B, Cibona će 4. studenog ugostiti Antwerp Giants.

SPORT LISBOA BENFICA – CIBONA 79-83 (24-21, 16-13, 15-28, 24-21)

Cook 19, Fonseca 13, Andrade 12, Wilson 10, Barroso 8, Fernandes 7, Oliveira 6, Loncovic 4

Florence 25, Hukić 16, Rozić 10, Žižić A.T. 11, Joksimović 9, Jagodić-Kuridža 8, Slavica 4