U prvom susretu Završnice doigravanja Cibona je u Domu sportova poražena od Cedevite 101:66 (50:30).

Nakon odličnog otvaranja domaćina i rezultata 13:0 na samom početku susreta, Cibona je odgovorila i pred kraj prve četvrtine došla do jedinog izjednačenja na utakmici 21:21. Nakon deset minuta Cedevita je vodila 27:21, no do poluvremena je vodstvo domaćina otišlo na 50:30. Na kraju je Cedevita uvjerljivo slavila 101:66.

Držali smo se petnaestak minuta no znali smo i ranije da je iskustvo i kvaliteta na strani Cedevite. Nama je otegotna okolnost nedostatak Žižića (ozljeda međurebrenih mišića) koji može pomoći u obrani od njihovih visokih igrača. Riskirali smo vanjski šut, oni su danas odlično pogađali. Čestitke i jednoj i drugoj ekipi. Okrećemo se utakmici u subotu. Nadamo se da će Žiža moći i nadamo se da ćemo biti bolji. Cedevita je apsolutni favorit no uvjeren sam da možemo pružiti bolji otpor i odigrati puno bolje nego danas, rekao je trener Cibone Slaven Rimac.

Kod Cibone je Ivan Siriščević postigao 19 poena, Gabrić 13, a Jagodić-Kuridćža 9, dok je kod Cedevite Marko Tomas upisao 16, Zubčić 12, a Babić i Ukić po 11 koševa.

Druga utakmica finalne serije igra se u subotu 6. lipnja u Draženovom domu.

KK Cedevita – KK Cibona 101:66 (27:21, 23:9, 28:19, 23:17)

KK Cedevita: Mazalin 6, Zubčić 12, Barać 5, Pilepić 10, Babić 11, Delaš A. 2, Žganec 4, Bilan 9, Gordić 8, Ukić 11, Tomas 16, Arapović 7.

KK Cibona: Kus, Krušlin 1, Skokna 5, Uljarević 1, Rozić 8, Jagodić-Kuridža 9, Slavica 2, Siriščević 19, Zubac 5, Gabrić 13, Ilievski 3.