Cibosi su nastavili pobjednički niz u Ligi za prvaka. U 5. kolu Vukovi su pobijedili Zadar 78:67.

Čestitke svim igračima jer izvukli su utakmicu. Iz vlastitog iskustva znam da nije lako nakon pražnjenja protiv Cedevite opet biti mentalno pravi. Osjetilo se to prvih 25 minuta gdje smo puno žurili i nismo dobro igrali obranu. Igrači su večeras potegli do krajnjih granica i još jednom, čestitam im na tome, rekao je trener Cibone Slaven Rimac nakon utakmice.

Filip Krušlin nakon utakmice je izjavio: Zadar je kvalitetna ekipa i očekivali smo tešku utakmicu. U prvom smo poluvremenu primili 49 poena i gubili 10 razlike no u drugom smo se konsolidirali, igrali agresivnije i na kraju uspjeli preokrenuti utakmicu u našu korist.

Večeras je kod Cibone najučinkovitiji s 27 poena i 7 skokova bio Marko Jagodić-Kuridža dok je goste iz Zadra predvodio kapetan Ive Ivanov s 14 postignutih poena.

Sljedeće kolo Cibosi igraju već u subotu kada će u Draženovom domu ugostiti riječki Kvarner 2010.

KK Cibona – KK Zadar 78:67 (18:26, 21:23, 19:12, 20:6)

KK Cibona: Kus, Krušlin 10, Skokna, Rozić 6, Jagodić-Kuridža 27, Slavica, Mavra 2, Siriščević 3, Zubac, Žižić 14, Gabrić, Ilievski 16.

KK Zadar: Bašić 7, Segarić 5, Ivanov 14, Kraljević 6, Vraneš, Šango 5, Sobin 9, Širko 9, Špaleta, Ramljak 7, Barać 5, Jurica.