Utakmica 5. kola ABA Lige između Cibone i podgoričke Budućnosti VOLI završila je pobjedom domaćina 101:79.

Nakon odličnih uvodnih minuta Cibone, domaćini su preuzeli vodstvo i na kraju prve četvrtine imali prednost od tri poena da bi do poluvremena već bili deset koševa u plusu (46:36). I u nastavku je Budućnost VOLI bila dominantna te je deset minuta prije kraja već imala uvjerljivih 70:54 tako da je na kraju zasluženo upisala i petu ovosezonsku pobjedu u ABA Ligi.

Mislim da je pobjeda Budućnosti apsolutno zaslužena jer su dominirali tijekom cijele utakmice. Imaju puno veći roster i nakon rotacija mogu držati puno veći intenzitet pa su jednostavno prelomili utakmicu. Već smo u prvom poluvremenu bili u određenim problemima no uspjeli smo prvo poluvrijeme svesti na pristojnu razliku, čak smo se držali i u trećoj četvrtini međutim u posljednjoj dionici smo potpuno pali. Okrećemo se sljedećim utakmicama, rekao je trener Cibone Slaven Rimac nakon utakmice.

Cibose su predvodili Markota sa 16 poena, Lalić i Žižić s po 14 te Blassingame s 13 poena. Kod domaćina su dvoznamenkasti broj koševa postigli Vitkovac (18), Planinić (16), Sheehey (12) i Rikić (10).

Sljedeći tjedan Vukovi će na parketu Draženova doma ugostiti mađarski Szolniki Olaj.

Budućnost VOLI – Cibona 101:79 (19:16, 27:20, 24:18, 31:25)

Budućnost VOLI: Cook 9, Šehović 6, Dašić 8, Planinić 16, Subotić 2, Čarapić 2, Sheehey 12, Vitkovac 18, Popović 2, Reynolds 8, Čapin 8, Rikić 10.

Cibona: Markota 16, Kus 1, Krušlin 3, Blassingame 13, Rozić 2, Jagodić-Kuridža 1, Gabrić, Mavra 4, Siriščević 11, Žižić 14, Lalić 14, Van Oostrum.