Prva utakmica završnice doigravanja pripala je Cedeviti koja je u Domu sportova pobjedom 84:76 (50:31) s 1:0 povela u finalnoj seriji.

Domaćini su bolje otvorili susret i već u prvih deset minuta napravili prednost 26:13. U drugoj četvrtini Cibona je došla do -6 no do poluvremena je Cedevita uvjerljivo vodila 50:31. U trećoj dionici Vukovi su se razigrali i deset minuta prije kraja sveli vodstvo domaćina na pet koševa (65:60). Nažalost Cibosi u posljednjoj četvrtini nisu nastavili u tom ritmu i pobjeda je pripala Cedeviti. Cibona će priliku za izjednačenje imati na svojem parketu u subotu u 20 sati kada je na rasporedu druga utakmica finalne serije.

Slaven Rimac nakon utakmice je bio nezadovoljan predstavom svoje momčadi u prvom poluvremenu dok smatra da je igra prikazana u drugom dijelu na tragu onoga što od svoje ekipe očekuje u drugom susretu u subotu. Utakmica je izgubljena u prvom poluvremenu u kojem nismo bili pravi. Cedevita je prekvalitetna ekipa da se stigne tako velika razlika. Okrečemo se drugoj utakmici u kojoj moramo biti bolji, agresivniji i iskoristiti prednost domaćeg terena, dodao je trener Cibone.

Kod Vukova je najučinkovitiji s 24 poena, 11 skokova i 3 asista bio Dario Šarić. Davor Kus ubacio je 13 poena, a Jerel Blssingame i Marko Arapović po 11 koševa. Kod Cedevite Smith je postigao 17, Bilan 15, a Suton 10 poena.

KK Cedevita – KK Cibona 84:76 (26:13, 24:18, 15:29, 19:16)

KK Cedevita: Mazalin, Zubčić 7, Ramljak 7, Babić 6, Delaš 9, Smith 17, Ray, Suton 10, Bilan 15, Nurkić 6, Baltić, Baždarić 7.

KK Cibona: Kus 13, Planinić 3, Blassingame 11, Demo, Šarić 24, Rozić 5, Jagodić-Kuridža 3, Junaković , Mavra, Arapović 11, Siriščević 6, Krušlin.