U utakmici 6. kola Lige za prvaka Cibosi su bili bolji od riječkog Kvarnera. Nošeni podrškom domaće publike domaćini su čvrsto ušli u utakmicu te agresivnom obranom držali priključak u prvoj četvrtini. U drugoj se Cibona odvojila i na poluvremenu već imala 15 poena prednosti pa u nastavku nije bilo iznenađenja. Cibona je u Rijeci ostvarila uvjerljivu i zasluženu pobjedu 86:69

Slaven Rimac nakon susreta je izjavio: “Znali smo da nas ovdje čeka teška utakmica kakva je i bila, bez obzira na rezultat. Trebalo je dosta truda da se dođe do pobjede. Nisam baš zadovoljan s prvim poluvremenom no drugo je bilo ok. Dva boda su odlična stvar pa se sada mirno okrećemo Final Fouru ABA Lige.”

Raspoloženi Marko Jagodić-Kuridža postigao je 19 koševa uz 15 skokova. Ivan Siriščević upisao je 18 poena, a dvoznamenkasti su još bili Davor Kus s 14 te Jerel Blassingame s 11 koševa. Kod domaćina je Širko upisao 19, Boban 12, a Čakarun i Krivec po 10 poena.

Budući da je, radi nastupa Cibone i Cedevite na Završnom turniru ABA Lige, 7. kolo domaćeg prvenstva odgođeno za utorak 29. travnja, Cibosi će se nakon večerašnje pobjede posvetiti pripremama za beogradsku utakmicu protiv Crvene zvezde koju igraju u četvrtak 24. travnja.

KK Kvarner 2010 – KK Cibona 69:86 (16:21, 12:22, 21:19, 20:24)

KK Kvarner 2010: Stipčić 6, Veljačić 2, Čakarun 10, Boban 12, Škifić , Šamanić , Krivec 10, Širko 19, Miličević 2, Mustapić 8, Čuić .

KK Cibona: Kus 14, Planinić , Blassingame 11, Demo , Šarić 8, Rozić 7, Jagodić-Kuridža 19, Junaković, Mavra 3, Arapović 6, Siriščević 18, Gabrić.