U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici pomlađena je Cibona poražena na gostovanju kod Radničkog 78:71 (32:37).

Vukovi su odlično otvorili utakmicu 14. kola ABA Lige u Kragujevcu. Bilo je 10:0 za Cibose nakon pet minuta te 21:14 nakon deset minuta igre. U nastavku su domaćini sustigli zaostatak iz prve četvrtine no na poluvremenu je Cibona i dalje držala vodstvo od 5 poena (32:37). Nakon izjednačene treće dionice Cibosi su osam minuta prije kraja imali prednost od 7 poena. Pet minuta prije kraja bilo je 63:63, no na kraju je Radnički odnio pobjedu 78:71.

Trener Cibone Slaven Rimac nakon utakmice je izjavio: “Prije svega želim čestitati Radničkom na pobjedi. Što se tiče njihove volje i želje bila je vidljiva iako je pritisak učinio svoje i poremetio ih u startu utakmice. U posljednjoj četvrtini uspjeli su pronaći ritam. Kod nas je došlo do pada energije što je i logično s obzirom na način branjenja i kraću rotaciju.”

Kod Cibone je Marko Jagodić-Kuridža postigao 22 poena uz 11 skokova. Dario Šarić postigao je 19 koševa uz 13 skokova, 3 asistencije i 2 osvojene lopte. Marin Rozić ubacio je 12 koševa kao i Jerel Blassingame koji je ubilježio i 13 asista, ali i 10 izgubljenih lopti. Kod domaćina je najefikasniji s 20 poena bio Marko Marinović.

U sljedećem kolu ABA Lige Cibona će u subotu 4. siječnja ugostiti Union Olimpiju.

Radnički KG – Cibona 78:71 (14:21, 18:16, 21:21,25:13)

Radnički KG: Seeley, Janković, Lešić 9, Jović 2, Mlađan 6, Kalinić 15, Birčević 8, Pilčević 11, Dimić, Brkić 7, Jevtović, Marinović 20.

Cibona: Kus 4, Blassingame 12, Demo, Šarić 19, Božinović, Rozić 12, Jagodić-Kuridža 22, Junaković 2, Mavra, Gabrić.