U utakmici 8. kola Eurokupa Cibona je poražena na gostovanju kod Artland Dragonsa. Nakon izjednačene prve četvrtine (23:23) domaćini su u drugoj ostvarili prednost od devet poena i na poluvremenu vodili 56:47. U nastavku je Artland zadržao vodstvo te na kraju odnio prvu domaću ovosezonsku pobjedu u Eurokupu.

Nakon utakmice trener Cibone Slaven Rimac čestitao je domaćinima i rekao: “Moj tim bio je jako blizu i na kraju smo mogli i dobiti utakmicu no u ključnom smo napadu pogrješili.”

Kod Cibone je najučinkovitiji s 27 poena, 11 skokova i 4 asistencije bio Andrija Žižić. Blassingame je upisao 20 koševa uz 8 asista te 3 skoka, a Strawberry 16 koševa, 8 skokova i 4 asistencije. Brandon Thomas je za domaćine postigao 27 poena, a David Holston 22.

U nedjelju Cibose čeka sljedeća utakmica ABA Lige. U Draženovom će domu ugostiti Igokeu.

Artland Dragonds – Cibona 101:96 (23:23, 33:24, 26:24, 19:25)

Artland Dragons: King 6, Njei 9, Doreth 2, Holston 22, Grunheid 14, Thomas 27, Graves 7, Hill 5, Frease 7, Topper, Wenzl 2, Doeinck.

Cibona: Kus 8, Planinić, Blassingame 20, Šarić 4, Rozić, Jagodić-Kuridža 7, Junaković, Janning 14, Strawberry 16, Žižić 27, Gabrić.