Vukovi su pod trenerskim vodstvom Slavena Rimca ostvarili značajnu pobjedu za prekid niza europskih poraza. U 6. kolu Eurokupa Cibona je uvjerljivo pobijedila Le Mans 64:53.

Cibosi su odlično startali i tijekom prvih deset minuta potpuno kontrolirali igru. Čvrsta obrana Cibone domaćine je držala bez koša do finiša četvrtine. U devetoj su minuti tek uspjeli postići tricu za 3:14. Prva četvrtina završila je 16:3 za Cibose. U drugoj je četvrtini Le Mans stizao rezultatski minus no Cibona je na poluvremenu i dalje bila na šest poena viška (23:29). U trećoj su četvrtini Cibosi sigurno nastavili put ka pobjedi te deset minuta prije kraja imali +19 (33:52). Na kraju je bilo 64:53 za Cibonu.

Nakon utakmice trener Cibone Slaven Rimac zadovoljno je izjavio: „Od sada pa nadalje gledat ćete drugačiju Cibonu i igrače koji bodre jedni druge. Vidjet ćete igrače koji, zajedno sa mnom, znaju što žele –pobjede. Sretan sam večeras.“

Cibose je s 21 košem i 7 skokova predvodio Andrija Žižić. Strawberry je postigao 13 poena uz 7 skokova, a Šarić 11 poena, 8 skokova i 3 asistencije. Kod domaćina su Terry i Wood postigli po 18 poena.

Vukovima u subotu u 9. kolu ABA Lige u goste dolazi Zadar, a potom slijedi domaća utakmica Eurokupa protiv Nymburka.

Le Mans Sarthe Basket– Cibona 53:64 (3:16, 20:13, 10:23, 20:12)

Le Mans Sarthe Basket: Kahudi, Terry 18, Koffi 8, Eito 3, Foucault, Sy, Batista 4, Mendy, Issa 2, Wood 18, Duggins.

Cibona: Kus 2, Planinić 6, Blassingame 5, Šarić 11, Jagodić-Kuridža, Junaković 2, Janning 4, Strawberry 13, Žižić 21, Gabrić.