U 7. kolu Eurokupa Cibona je na domaćem parketu poražena od CEZ Nymburka 84:77. Gosti su od početka dominirali utakmicom te su do poluvremena ostvarili prednost od 16 poena (20:36). U nastavku su otišli i na dvadeset razlike no Rimac je pronašao raspoloženu petorku koja je sustizala rezultatski minus i donijela nadu Ciboninim navijačima. Ipak, pobjedu su na kraju odnijeli gosti.

Nakon utakmice trener Cibone Slaven Rimac izjavio je:  „Od početka smo se mučili i nismo imali rješenja za njihovu igru. S naše strane bilo je dosta promašenih zicera i općenito nam je nedostajalo koncentracije. Čestitam igračima što su na kraju pronašli snagu i dobro odigrali desetak, petnaestak minuta.“

Kod Cibone je najučinkovitiji, s 22 poena, bio Davor Kus. Junaković je postigao 12 poena, Janning 11 uz 6 asista, a Šarić je ubilježio 10 koševa i 6 skokova. Goste je predvodio Simmons koji je postigao 24 poena.

Pred Cibosima je važan susret 10. kola ABA Lige u kojem će u subotu gostovati u Skoplju kod MZT-a. Nakon toga u srijedu slijedi gostovanje kod Artlanda u sljedećem kolu Eurokupa.

Cibona – CEZ Basketball Nymburk 77:84 (7:13, 13:23, 20:22, 37:26)

Cibona: Kus 22, Planinić 7,Blassingame 2, Šarić 10, Rozić, Jagodić-Kuridža 5, Junaković 12, Janning 11, Strawberry 6, Žižić 2, Arapović, Gabrić.

CEZ Nymburk: Massamba 5, Ilevski 11, Hruban 3, Palyza, Welsch 5, Houska 5, Simmons 24, Mahalbašić 10, Rancik R. 13, Page 8, Rancik M., Pomikalek.