Cibona je na gostovanju kod MZT-a ostvarila sedmu ovosezonsku pobjedu u ABA Ligi. Vukovi su nakon lošeg starta na kraju zasluženo slavili u Skoplju 93:88.

Utakmicu 10. kola ABA Lige Cibona je loše otvorila te je nakon deset minuta bila na 18 poena zaostatka. U nastavku je prednost domaćina rasla i do +26 no onda su Cibosi popravili igru te do kraja druge četvrtine smanjili prednost MZT-a na 14 poena (49:35). Drugo je poluvrijeme otvoreno tricom Blassingama kojom je razlika Cibone dodatno smanjena, ali loša ih je obrana brzo vratila na -14 s poluvremena. Ipak su se Vukovi u nastavku vratili u utakmicu i na kraju treće četvrtine bili na samo 4 poena zaostatka (65:61). Trica Matta Janninga dovela je Cibonu na 65:64, a onda je Blassingama dvijema tricama odveo Cibonu u vodstvo 70:65. Na kraju je Cibona odnijela važnu pobjedu 93:88.

Trener Cibone Slaven Rimac nakon utakmice je rekao: “Uz dosta sreće dobili smo utakmicu i s obzirom da smo pobijedili, moram čestitati dečkima. Također moram reči da smo prije utakmice dogovorili nešto sasvim drugo no jako malo od toga smo poštovali. Na takav način ozbiljna ekipa ne može igrati. Uspjeli smo pronači petorku koja se malo bolje snašla u obrani te uz fenomenalnu večer Blassa dobiti utakmicu.”

Cibonu je predvodio Jerel Blassingame koji je postigao 32 poena (8 od 12 za 3). Janning i Strawberry postigli su po 13 poena dok je Žižić ubilježio 11 koševa. Kod MZT-a je Stojanovski postigao 20 poena, Gečevski 17, a Sinovec i Čekovski po 11 poena.

Vukove u srijedu čeka gostovanje kod Artlanda, a nakon toga, u nedjelju, na domaćem će parketu igrati s Igokeom.

MZT Skopje Aerodrom – Cibona 88:93 (28:10, 21:25, 16:26, 23:32)

MZT Skopje Aerodrom: Sinovec 11, Markovski, Kostoski 2, Stajić, Lučić 5, Stojanovski 20, Gečevski 17, Mladenovski, Čekovski 11, Otašević 9, Reynolds 1, Davis 12.

Cibona: Kus 8, Planinić 7, Blassingame 32, Šarić 7, Rozić, Jagodić-Kuridža 2, Junaković, Janning 13, Strawberry 13, Žižić 11, Gabrić.