U utakmici 6. kola ABA Lige Cibona je poražena u Beogradu od Partizana 80:71 (38:30). Domaćini su dominirali tijekom cijelog susreta i na kraju zasluženo odnijeli petu ovosezonsku pobjedu u ABA Ligi. Cibona pak nakon šest kola ima tri pobjede i tri poraza.

Partizan je bolje otvorio utakmicu i na kraju prve četvrtine bilo je 20:15. Cibosi su uglavnom držali priključak, a na velikom su odmoru bili na 8 poena zaostatka. Na samom početku treće četvrtine koševima Marina Rozića Cibona se približila na samo -3, no odmah je uslijedila serija domaćina. Deset minuta prije kraja bilo je 58:53, a na kraju 80:71.

Trener Cibone Neven Spahija nakon utakmice je rekao: „Uz čestitke Partizanu na pobjedi rekao bih da smo naivno izgubili utakmicu. Moji su igrači opet imali previše grešaka no reagirali su pun bolje nego prošlu utakmicu. Ipak, Partizan je kontrolirao sve od samog početka i ova mlada ekipa odlično radi svoj posao.

Za Vukove je DJ Strawberry postigao 20 poena uz 2 skoka i 2 asistencije. Žižić je ubilježio 19 koševa uz 6 skokova i 4 asista, a Janning 13 koševa, 2 skoka i isto toliko asistencija. Za Partizan su Leuvergne i Milosavljević postigli po 21 poen. Bogdanović je upisao 19 poena.

Cibona u sljedećem kolu ABA Lige na svom parketu dočekuje Mega Vizuru no prije toga će, u srijedu kod Telenet Ostenda, pokušati ostvariti pobjedu u Eurokupu.

Partizan NIS – Cibona 80:71 (20:15, 18:15, 20:23, 22:18)

Cibona: Kus 0, Planinić 0, Blassingame 3, Šarić 9, Rozić 5, Jagodić-Kuridža 2, Junaković 0, Janning 13, Strawberry 20, Žižić 19, Arapović 0, Gabrić 0.

Partizan NIS: Aranitović 0, Lauvergne 21, Westermann 6, Dallo 0, Milutinov 0, Milosavljević 21, Bogdanović 19, Gagić 7, Musli 6, Salić 0, Andrić 0, Bezbradica 0.