Cibona je slavila u Trsnkom kod Zagreba 92:86 u susretu 11. kola lige za prvaka. Bio je to susret s dva poluvremena u kojem je prvo pripalo domaćinima, a nastavak Ciboni koja je tako prošla još jedno neugodno gostovanje.

Odlično otvaranje domaćina koji su bili lišeni pomoći Miralema Halilovića i Matije Poščića, dok kod Vukova nije bio Darija Šarića. Zagreb je u 14. minuti imao 12 koševa viška (40:28), a tada su krenula i puno bolja igra Cibone koja je rezultirala zaostatkom 44:43 u 18. minuti. Ipak prvo poluvrijeme pripada Zagrebu 52:46 nakon trica Ivana Milekovića i Nikole Garme.

Početkom drugog dijela Ivan Novačić zabija tricu za prednost Zagreba (55:46), ali se razigrava i ponajbolji Cibos Jerel Blassingame koji smanjuje na 59:57.

U posljednjih deset minuta ušlo se s prednošću Zagreba 71:70 koji je četiri minute prije kraja imao prednost 79:77. Tada Andrija Žižić i DJ Strawberry rade seriju od 6:0 za prednost Vukova 83:79, a Strawberry je minutu i pol do kraja zabio i vrlo važnu tricu za 86:81. Uspio je raspoloženi Garma još smanjiti na 89:86, ali Strawberry potvrđuje desetu pobjedu Cibone.

Nakon susreta trener Cibone Danijel Lutz nije bio zadovoljan otvaranjem utakmice.

“Pripremali smo utakmicu na nacin da ne smijemo primati puno poena u početku utakmice. Problem nam je radila Zagrebova pop igra. U drugoj četvrtini smo pojačali obranu i sveli Zagreb na 15 koševa do trice koju smo primili u zadnjoj sekundi. Moramo popraviti pristup i ulazak u utakmicu u sljedećim susretima”, dok je kapetan Davor Kus kazao: “Pobijedili smo ali ne možemo biti potpuno zadovoljni, pogotovo s prvom četvrtinom u kojoj se ekipa Zagreba razigrala i pogodila puno suteva. Kad smo digli agresivnost stvari su došle na svoje mjesto.”
Na putu do pobjede, za Cibonu su najviše zabili Jerel Blassingame (22 koša, 6/14 za tricu, sedam asistencija, pet skokova) i DJ Strawberry (20 koševa, sedam skokova, pet asistencija, četiri osvojene lopte).
Zagreb je s 23 koša i šest asistencija vodio Marko Car. Nikola Garma završio je s 18 koševa i pet skokova, sa 6/10 za tricu, dok je Ante Krapić dodao 15 koševa i šest skokova.
Cibona će u 12.kolu u utorak od 19.00 sati ugostiti šibenski Jolly JBŠ.

ZAGREB – CIBONA 86: 92 (34:25, 18:21, 19:24, 15:22)

Zagreb: Car 23, Segarić 10, Mileković 4, Garma 18, Poščić, Krapić 15, Novačić 11, Bašljan, Žganec 5, Gašpar.
Cibona: Kus 13, Blassingame 22, Šarić, Marčinković 5, Rozić 6, Jagodić – Kuridža 6, Strawberry 20, Nicević 2, Žižić 12, Arapović, Kovačević 6.