Cibona je pobjedom u Šibeniku kod Jollya JBŠ 73:67 izborila drugu pobjedu u polufinalu doigravanja za prvaka Hrvatske te na taj način izborila i finale doigravanja u kojoj će dočekati boljeg iz susreta Cedevita – Zadar.

Slabiji ulazak Vukova u utakmicu iskoristili su domaćini koji su poveli 12:5, a Cibona je preko Daria Šarića prvi koš iz igre postigla tek u petoj minuti. Tada je ipak krenula serija 16:0 koju su kreirali Šarić, Rozić i Strawberry za prednost 21:12.

Početkom druge četvrtine Sandro Nicević i Hrvoje Kovačević zabijaju za 30:19, ali se domaćini vraćaju pa tricama Rossa i Mrve dolaze do zaostatka 32:30. Za prednost na odmoru  42:34 Cibosi mogu zahvaliti tricama Strawberrya i Jerela Blassingamea.

Dvije uzastopne trice Ronalda Rossa vraćaju domaćine u susret u 25.minuti kada dolaze na zaostatak 47:49. To je primoralo Danijela Lutza za uzme minutu odmora nakon koje je ponajbolji igrač susreta DJ Strawberry ubacio tricu, a nakon toga i Žižić zabio za 54:47. Na kraju treće četvrtine je bilo 60:54. Susret je prelomljen početkom posljednjih deset minuta kada Vukovi rade seriju 8:0 i odlaze na + 14 (68:54). Na pet minuta do kraja Davor Kus zabija tricu za 71:56 i kada smo pomislili da će Cibona mirno privesti susret kraju domaćini koriste pogreške Vukova pa na 1:30 do kraja dolaze na -4 (71:67). Ipak pobjedu vrijednu finala prvenstva Hrvatske potvrđuje Blassingame.

Cibonu je na putu do pobjede na Baldekinu predvodio Strawberry (14), dok su Žižić i Šarić ubacili po 11.  Kod domaćina Ross je ubacio 16, a Mate Mrva 15 koševa.

Nakon utakmice trener Cibone je kratko izjavio:“Odlična atmosfera na Baldekinu i utakmica koja je ponudila svoju draž. Stvorili smo pred kraj lijepu prednost, ali smo sa dvije ishitrene situacije Šarića uvukli u neizvjesnost. Igrao je dobru utakmicu, ali još mora naučiti privesti utakmicu na pravi način kraju. Lijepo je vidjeti još jedan stabilan klub kao što je Jolly koji je dodatno osvježenje za hrvatsku košarku i želim im da se nastave razvijati i dalje.”

JOLLY JBŠ – CIBONA   67:73 (16:24, 18:18, 20:18, 13:13)

Jolly JBŠ: Petković 3, Roso, Katura 6, Vrlika, Ross 16, Mrva 15, Naletilić 11, Bubalo 10, Vrsaljko 4, Gabrić 2, Gulam, Butorac.