Cibona je u 7.kolu lige za prvaka doživjela prvi poraz. Na gostovanju kod gradskog suparnika Cedevite bilo je 78:69 za domaćine.

Cibona je povela na startu 15:8 preko Daria Šarića i Marina Rozića, ali su domaćini već do kraja prve četvrtine stigli Cibose i tricom Predraga Šuputa dobili prvih deset minuta (21:19).

Tricama Bracey Wrighta i Maurice Kitchena Cedevita u 13.minuti odlazi na deset razlike (29:19), ali odgovaraju Cibosi koje Jerel Blassingame u 19.minuti dovodi na minus dva (35:33). Prvih dvadeset minuta Cedevita rješava u svoju korist 39:33.

Kao i početak druge četvrtine Cibona loše ulazi u treću četvrtinu pa domaćini novim tricama Wrighta i Šuputa odlaze na deset razlike (45:35). Ono što je Cibona uspijela napraviti u trećoj četvrtini je bio dolazak na pet koševa zaostatka prije svega zahvaljujući iskusnom Sandru Niceviću.

Hrvoje Kovačević je doveo vukove na minus dva (62:60) u 36.minuti, ali brzo odgovaraju domaćini koji tricama Šuputa i Marka Tomasa odlaze na 70:62 čime potvrđuju svoju šestu pobjedu.

Kod Cibone Blassingame je ubacio 17, Šarić 13, a Nicević 12 koševa. Domaćine su predvodili Šuput i Wright koji su ubacili po 19, a Cedevita ubacila ukupno 13 trica, dok je Cibona pogodila tek dvije iz 17 pokušaja.

Na presici trener Cibone Lutz je rekao: “Utakmica je zadovoljila kriterij derbija. Dobro smo krenuli i razvukli Cedevitu te radili ono što smo trebali. Pred kraj prve četvrtine smo im dopustili da nam zabiju neke lagane poene i vratili se. Utakmicu je obilježio jako los šut za tricu i slobodna bacanja. Cijelo vrijeme smo bili u utakmici ali se iz jednog promašenog polaganja u kontri primili tricu i ponovo došli u situaciju da moramo stizati. Na kraju svega zasluženo je pobjeda otišla na stranu domaćina.

Cibona će u 8.kolu u utorak (18.00) ugostiti riječki Kvarner 2010.

CEDEVITA – CIBONA 78:69 (21:19, 18:14, 16:17, 23:19)

Cedevita: Rogić, Wright 19, Šuput 19, Kitchen 7, Andrić 9, Buva, Suton, Bilan 4, Ilievski, Tomas 10, Mašić, Baždarić 10.
Cibona: Blasssingame 17, Šarić 13, Marčinković, Rozić 4, Jagodić – Kuridža, Strawberry 10, Nicević 12, Žižić 5, Arapović, Kovačević 8, Mazalin.