U derbiju 9.kola lige za prvaka Cibona je slavila u Zadru 87:86 i tako ostala na vodećoj poziciji. Vrlo zanimljiv susret bolje su otvorili domaćini koji su na krilima Marka Ramljaka poveli 18:9 u 8.minuti, a Cibona je preko Jerela Blassingamea uspjela smanjiti zaostatak na isteku prve četvrtine (22:17).

Čak pet minuta u drugoj četvrtini domaćini ostaju bez koša iz igre što koriste vukovi koji preko Jagodića – Kuridže, Nicevića i Kovačevića rade seriju 13:1 za prednost 30:25, a nešto kasnije i Blassingame zabija tricu za najvećih + 6 (33:27). Tada Darryl Strawberry dobiju tehnički pogrešku zbog simuliranja osobne u napadu što koriste zadrani i dolaze do prednosti 45:40 na isteku prvog poluvremena.

Nastavak susreta ponudio je veliku neizvjesnost. Cibona je sredinom treće četvrtine uspjela povesti, ali su i domaćini brzo uzvratili, pa smo gledali česte izmjene prednosti. Zadar je imao minimalnih 67:66 na isteku treće četvrtine.

U posljednje četiri minute domaćini tricom Ramljaka ulaze s prednošću 80:76. Uzvratio je Strawberry i Cibona je uskoro bila u prednosti 81:80. U samoj završnici Dario Šarić najprije uzima loptu Franku Kaštropilu, a zatima i zabija koš za 85:82 na 45 sekundi do kraja. Nakon predaha Dwight Thorne zabija oba bacanja, a uzvraća Blassingame koji na 15 sekundi do kraja dovodi Cibonu do prednosti 85:82. Zadar ima napad, a nakon promašene trice Ante Delaša isti igrač iz teške pozicije smanjuje (87:86). Domaćini uspjevaju napraviti osobnu tek sekundu prije kraja, a dva promašena bacanja Andrije Žižića nisu utjecali na osmu pobjedu Cibone u prvenstvu.

Nakon susreta trener Cibosa Danijel Lutz nije skrivao zadovoljstvo pobjedom:”Utakmica kakvu smo i najavljivali. Bitna za obije ekipe i pravi derbi. Kvaliteta košarke je pala u drugi plan, gdje smo mi promatrali Zadar kako igra. U drugom poluvremenu smo igrali cvršću obranu i poveli. Zadar nas je sustigao ali je završnica pripala nama. Delaš je ponovo, već tradicionalno zabio ludi šut na kraju utakmice ali je Žižić pametno namjerno promašio bacanje da Zadar ne dođe u priliku za šut. Ovo je bitna pobjeda koja nam daje veliku šansu za prvo mjesto prije doigravanja”ZADAR – CIBONA 86:87 (22:17, 23:23, 22:26, 19:21)

Zadar: Ivanov 6, Travis 13, Thorne 5, Kaštropil 5, Delaš 24, Ramljak 24, Brkić, Krasić, Batur 2, Nurkić 2, Vrbanc, Prostran 5.
Cibona: Blasssingame 19, Šarić 11, Marčinković, Rozić 6, Jagodić – Kuridža 6, Strawberry 14, Nicević 8, Žižić 14, Kovačević 9, Mazalin.