Cibona je u 8.kolu Lige za prvaka svladala riječki Kvarner 2010 s 92:65. Konačni rezultat sugerira laganu pobjedu Vukova koja je ostvarena u nastavku, odnosno u trećoj četvrtini koju je Cibona dobila 37:13.

Gosti su bolje otvorili susret i na krilima Ivice Radića poveli 16:11 u 8.minuti. Za mini prednost (18:16) na isteku prvih deset minuta zaslužni su Jerel Blassingame i Sandro Nicević.
Druga četvrtina bila je preslika prve u kojoj je Kvarner preko Dine Cinca i Bojana Kriveca imao prednost 40:34 u 18.minuti. Ipak poluvrijeme završava u egalu (40:40) zaslugama Marina Rozića i Hrvoja Kovačevića.

Treća četvrtina ponudila je odličnu igru Cibone koja je riješila pitanje pobjednika. Čak 37 ubačenih koševa Vukova, a krenulo je i završilo realizacijom Rozića. Nakon trice Josipa Surine gosti su bili na zaostatku 51:48, a treća četvrtina zaključena s velikih 77:53, što je iniciralo seriju 26:5.

Posljednjih deset minuta prigodu su dobili i najmlađi, a Lovro Mazalin je u 35.minuti postavio najvećih + 30 (87:57).

Rozić je ubacio 21, Blassingame 16 (8 as), Nicević 14, Šarić 13 (8 as). Kod Kvarnera najefikasniji su bili Radić i Cinas koji su ubacili po 15 koševa.

Treba reći da su Cibosi i u ovom susretu nastupili bez Davora Kusa, a u igru nisu ulazili Andrija Žižić i Darryl Strawberry koji bi trebali biti spremni za derbi s Zadrom u Višnjiku.

‘’Prvo poluvrijeme smo radili puno grešaka. Radić i Cinac su nam stvarali probleme. Kvarner je momčad koja nama može fizički parirati, ali i uz to mi smo dominirali u trećoj četvrtini i to bi trebao biti put u slijedećim utakmicama. I prije utakmice s Cedevitom sam kazao da nam klupa mora puno više davati i nadam se da će to u nastavku sezone biti sve izraženije. Cilj nam je da se vrate Žižić i Strowberry u trenažni proces prije utakmice u Zadru gdje moramo igrati kao u trećoj četvrtini i onda se možemo nadati dobrom rezultatu’’….kazao je trener Cibosa Danijel Lutz nakon utakmice, a njegov nešto stariji kolega na riječkoj klupi Vladimir Anzulović ističe zadovoljstvo sezonom koju Kvarner igra..’’U ovom susretu mogu biti zadovoljan prvim poluvremenom, a treća četvrtina nas je koštala uvjerljivog poraza. Mi idemo dalje i želimo uhvatiti i četvrtu pobjedu u Ligi za prvaka’’..zaključio je Anzulović.

Cibona nakon osam kola je usamljena na vrhu s omjerom (7-1), a već u petak je očekuje derbi u Zadru koji je večeras i drugi puta svladao Cedevitu.

CIBONA – KVARNER 2010 92:65 (18:16, 22:24, 37:13, 15:12)

Cibona: Blasssingame 16, Šarić 13, Marčinković 11, Rozić 21, Jagodić – Kuridža 5, Strawberry, Nicević 14, Žižić, Arapović, Kovačević 10, Mazalin 2.
Kvarner 2010: Stipčić, Veljačić, Kučan, Radić 15, Surina 9, Juričić 5, Cinac 15, Škifić 5, Boban, Krivec 6, Širko 10, Jelenić.