U susretu 10.kola lige za prvaka Cibona je na domaćem parketu nadigrala sinjski Alkar 102:72 i tako ubilježila svoju devetu pobjedu. Gosti koji u prvih devet kola nisu osjetili slast pobjede parirali su Cibosima samo prvih dvanaest minuta kada su nakon trice Antonia Bilića bili na zaostatku 26:24.

Serijom 13:0 Cibosi odlaze na 39:24 i otklanjaju sve dvojbe oko pobjednika. Veseli povratak Davora Kusa koji je večeras odigrao 19 minuta ubacivši 5 koševa. Upravo je on uz Marina Rozića i Hrvoja Kovačevića bio začetnik spomenute serije.

U finišu prvog poluvremena s dvije uzastopne trice Jerela Blasingamea Vukovi na odmor odlaze s velikih 59:35.

Nastavak je prošao u razigravanju svih igrača od strane oba trenera, a Danijel Lutz u ovom susretu poštedio je Daria Šarića. Spomenimo da je Cibona najvećih 36 razlike (100:64) imala u 38.minuti kada je pogodio Marko Arapović koji je odlično iskoristio svojih 18 minuta ubacivši 14 koševa (šut 7/8) uz 6 skokova.

Ono što smo želili ovaj tjedan je jedan jaki trening što smo imali u ovom susretu. Alkar je čvrsta momčad, dobro utrenirana. Kako je utakmica išla kraju igrali smo sve bolje i rekao bi da je ovo bio vrlo dobro potrošen dan. Pohvalio bi Marčinkovića i Arapovića, te povratak Kusa koji nam je vrlo bitan igrač i koji će nam puno značiti u subotu kada gostujemo kod Zagreba. Nije osjetio leđa što je jako bitno i za kraj bi rekao da u ovom susretu igrači koji najviše igraju večeras nisu bili maksimalno opterećani…kazao je trener Cibone Danijel Lutz, dok se njegov kolega Damir Milačić nada pobjedi Alkara do kraja lige za prvaka…Imamo dosta problema s ozljedama i izostancima igrača. Nije lako pratiti ritam od dvije utakmice tjedno, a posebno kod nas gdje imamo starije igrače i one mlade koji stiječu prijeko potrebno iskustvo. Želimo pokazati do kraja lige da ”nismo zalutali u ovu ligu” jer smo tri dobivene utakmice izgubili…zaključio je trener gostiju.

Kod Cibone Blassingame je ubacio 15, a Strawberry i Arapović po 14 koševa. Pavle Marčinković je dodao 12, a Marko Jagodić – Kuridža i Marin Rozić po 10 koševa. Sinjane je predvodio Bilić (15), a Luka Žitko je dodao 13.

Cibona će u 11.kolu u subotu od 18.00 sati na gostovanje kod Zagreba.

CIBONA – ALKAR 102:72 (26:21, 33:14, 16:19, 27:18)

Cibona: Kus 5, Blassingame 15, Šarić, Marčinković 12, Rozić 10, Jagodić – Kuridža 10, Strawberry 14, Nicević 6, Žižić 7, Arapović 14, Kovačević 9.

Alkar: Jugo 2, Bilić 15, M.Modrić 2, J.Župić 2, S.Modrić, Matić 10, Gaurina 12, Žitko 13, Madunić, Ćurković, Ž.Župić 10, Kanaet 6.