Cibona je u 3.kolu Lige za prvaka slavila na vrućem gostovanju u Sinju 81:65.

U prepunoj dvorani Cibosi su pitanje pobjednika praktički riješili u drugoj četvrtini kada su na krilima Blassingamea, Šarića i Žižića otišli na 12 razlike. Alkar je vrlo motivirano ušao u susret i prvu četvrtinu bio ravnopravan protivnik Cibosima koji su ipak u nastavku susreta pokazali svoju veću kvalitetu.

Vukovi su u trećoj četvrtini preko Strowberya otišli na 16 razlike, a Sandro Nicević s linije slobodnih bacanja donosi i 18 razlike (62:44).
Početkom posljednjih deset minuta Cibona ima i najvećih 22 razlike (68:46), a do kraja smo gledali utakmicu bez obrana, a priliku je dobio i najmlađi Marko Arapović koji je ubacio četiri koša.

Kod Cibone Andrija Žižić je ubacio 18, Darryl Strowberry 16, a Dario Šarić 14 uz 14 skokova. Kod domaćina po 9 koševa su ubacili Luka Žitko, Nikola Gaurina i Stipe Modrić.

Cibona je nakon tri kola ostala jedina neporažena momčad, a već u utorak ugostit će Zagreb koji je poražen u prva tri susreta.

Mislim da je u ovom susretu, baš kao i u Rijeci pobijedila košarka. Sjajna atmosfera je ono što nas može veseliti. Mi smo u ovom susretu odlučili dosta rotirati, pa je tako i Marko Arapović dobio prigodu, ali moram reći da imamo još problema u organizaciji igre što se posebno vidi u izostanku Davora Kusa. Želimo nastaviti pobjednički niz, i iz kola u kolo igrati sve bolje” kazao je trener Cibone Danijel Lutz nakon pobjede u Sinju.

ALKAR – CIBONA 65:81 (18:21, 14:23, 12:18, 21:19)