Četvrtu pobjedu u ligi za prvaka ubilježila je Cibona i to protiv gradskog suparnika Zagreba. Bilo je 93:83 u utakmici gdje su Cibosi do pobjede stigli u nastavku susreta. ”Mravi ” iz Trnskog na odmoru su imali prednost 49:47.

Cibona je preko Marina Rozića i Darija Šarića povela 17:10 u 7.minuti, a prva četvrtina tricom Rozića završila 25:22. Bolju završnicu prvog dijela odigrali su gosti koji su preko Marka Cara poveli 44:39, a glavna odlika prvog dijela je dosta slaba obrana obiju momčadi.

Zagrebaši su posljednju prednost na utakmici imali u 25.minuti kada su nakon koša Ivana Novačića poveli 57:53. Nakon toga tricama Rozića i Hrvoja Kovačevića Cibona odlazi na 63:57, a treću četvrtinu najprije zaključuje Šarić tricom za 72:65, a uoči posljednih deset minuta Petar Babić smanjuje (72:67).

Gosti su nadu vratili sredinom posljednje četvrtine kada je Juraj Segarić zabio tricu za zaostatak (79:76). Ipak Andrija Žižić i Šarić u završnici potvrđuju četvrtu pobjedu vukova s kojom su ostali jedina neporažena momčad u ligi za prvaka.

Cibonu su predvodili Rozić s 22 koša (trice 4/5), Šarić s 20 koševa i 11 skokova, a Žižić je ubacio 15 uz 8 skokova. Vrijedi istaći odličan nastup Kovačevića koji je ubacio 14 koševa. Kod Zagreba Car i Halilović su ubacili po 16, a Novačić 15 koševa.

Cibona će u 5.kolu na gostovanje kod Jollya u Šibenik.

CIBONA – ZAGREB 93:83 (25:22, 22:27, 25:18, 21:16)

Cibona: Blassingame 4, Šarić 20, Marčinković, Mazalin, Jagodić – Kuridža 6, Strawberry 8, Nicević 4, Žižić 15, Arapović, Kovačević 14.
Zagreb: Car 16, Segarić 14, Halilović 16, Mileković, Babić 7, Garma, Poščić 3, Krapić 6, Novačić 15, Bašljan, Žganec 6, Gašpar.