Cibona je u 6.kolu lige za prvaka slavila protiv Splita 79:61 i tako ubilježila šestu pobjedu. Susret kao preslika dvoboja prije nekoliko dana u Šibeniku kada su Vukovi u zadnjoj četvrtini slomili otpor domaćeg Jolly JBŠ.

Tako je bilo i protiv splićana koji su došli rasterećeno u Draženov dom i pune tri četvrtine držali rezultatski priključak. Cibona je dobila prvu četvrtinu 23:19, ali prednost na odmoru su ipak imali gosti (32:31).

Početkom drugog dijela Split je preko Reinholta poveo 36:31, ali onda su krenuli i domaćini koji preko Strawberryja okreću susret i vode 43:38. Mlada splitska momčad ni tada se nije predavala pa su Cibosi nakon trideset minuta imali prednost 51:49. Zadnja četvrtina je rješila pitanje pobjednika. Najbolji igrač susret Jerrel Blassingame ubacio je tri uzastopne trice za prednost 60:49 čime je pitanje pobjednika bilo rješeno.

Najefikasniji u redovima Cibone bili su Blassingame s 25 koševa i 6 asista te Andrija Žižić sa 16 koševa i 5 skokova. Kod Splita su se istaknuli Ivan Siriščević s 24 koša, Josip Sobin je ubacio 10 uz 8 skokova.

Trener Cibone Danijel Lutz nije bio zadovoljan igrom Cibosa u prvom dijelu:”Odradili smo utakmicu obrnuto od onoga što bi trebali raditi. Blassingame je u drugom poluvremenu zabio 22 koša, a u prvom dijelu nije pogledao koš. Nismo imali strpljenja na njihovu zonu, ali ne možemo govoriti o neželji naših igrača jer smo imali 17 napadačkih skokova, a 50 ukupno. Kad smo ušli u rotaciju nismo imali pravu reakciju, jer smo kod 25:19 stali u igri, a to mora krenuti od organizatora igre.”

U posljednjem 7.kolu 1.dijela lige Cibona će u petak u derbiju na gostovanje kod Cedevite (19.00)

CIBONA – SPLIT   79:61  (23:19, 8:13, 20:17, 28:12)

Cibona:  Blasssingame 25, Šarić 10, Marčinković 2, Rozić 1, Jagodić – Kuridža 2, Strawberry 12, Nicević 3, Žižić 16, Arapović 2, Kovačević 6.

Split: Subotić, Reinholt 2, Katić 8, Kraljević 11, Markulin, Sobin 10, Marinelli 2, Siriščević 24, Bender 4, Jukić.