Cibona je slavila u utakmici 1.kola Lige za prvaka u Rjeci kod domaćeg Kvarnera 2010. Bilo je 86:84 u utakmici s dva poluvremena gdje je prvo pripalo domaćinima, a nastavak vukovima koj su tek u posljednjoj četvrtini uspijeli slomiti otpor odličnog Kvarnera.
Domaćini su već na startu pokazali da su s pravom izborili nastup u Ligi za prvaka i dobili prvu četvrtinu 28:16. Vrlo slaba obrana Cibosa rezultirala je s 49 primljenih koševa u prvom dijelu i zaostatku od 15 koševa (49:34).

U drugo poluvrijeme izašla je jedna nova Cibona koju je predvodio raspoloženi Dario Šarić koji je ubacio 26 koševa (dvica 10/14) i zabio pobjednički koš na dvije sekunde prije kraja. Riječani su na isteku treće četvrtine imali 9 koševa viška, ali nisu izdržali do kraja utakmice. Već početkom posljednjih deset Šarić je polaganjem doveo Vukove do prednosti 77:76, a nešto kasnije je Jerel Blassingame povećao prednost na 81:77. Domaćini se vraćaju preko Jure Škifića, a onda polularni ”Šiši”donosi prvu pobjedu Ciboni na startu Lige za prvaka koja je već u prvom kolu pokazala da će biti vrlo zanimljiva. Uz Šarića izdavajamo Blassingamea koji je ubacio 14, i kapetana Marina Rozića s 11 ubačaja. Domaćine su predvodili Ivica Radić (25) i Jure Škifić (17).

KVARNER 2010 – CIBONA 84:86 (28:16, 21:18, 19:25, 16:27)
Kvarner 2010: Stipčić 6, Veljačić 2, Radić 25, Surina 10, Juričić, Cinac 11, Škifić 17, Boban 1, Krivec 12, Širko, Jelenić, Smolić.
Cibona: Kus 5, Blassingame 14, Šarić 26, Marčinković 4, Mazalin, Rozić 11, Jagodić – Kuridža, Strawberry 9, Nicveić 5, Žižić 8, Arapović, Kvačević 4.