Cibona je u zanimljivoj utakmici 23. kola ABA Lige u samoj završnici poražena u Beogradu od Crvene zvezde 97:95 (50:51).

Vukovi su dobro otvorili utakmicu i nakon pet minuta, najviše zahvaljujući odličnom šutu koji je funkcionirao i u nastavku, imali vodstvo od 4 poena (12:16). Prva četvrtina ipak je završila vodstvom domaćina 27:25. Drugu četvrtinu Zvezda je počela odličnom serijom koja im je donijela 7 poena prednosti (32:25) no Cibona je sustigla taj zaostatak i na poluvremenu bila pola koša u vodstvu (50:51). I u nastavku su Vukovi nastavili gristi i na kraju treće četvrtine vodili 73:68, no u neizvjesnoj završnici pobjedu su odnijeli domaćini.

Trener Cibone Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: „Navijači su sigurno najsretniji ovom utakmicom jer je bila onakva za kakvu je gušt kupiti ulaznicu. Mi smo došli bez Žižića, glavnog visokog igrača, i on nam je falio, pogotovo u skoku. U zadnjoj minuti nismo uspjeli realizirati dogovoreno na minuti odmora i njihov je odlični šuter ostao sam te pogodio. Drago mi je da smo igrali ovakvu napetu utakmicu sa Zvezdom koja je možda i najbolja momčad ABA Lige i time sami sebi dokazali da dobro radimo i da smo puno bolja momčad nego što to stanje na tablica pokazuje.

Za Vukove je odličan Strawberry postigao 31 koš uz 2 skoka, 2 asistencije i 3 ukradene lopte. Blassingame je ubilježio 13 koševa i 9 asistencija, a Davor Kus 10 poena i 3 asista. Crvenu zvezdu predvodio je Igor Rakočević koji je postigao 21 koš uz 9 asistencija. Nelson je ubacio 17, Katić 16, Simonović 15, a Savović 13 poena.

Cibona u sljedećem kolu na svom parketu dočekuje Union Olimpiju.

Crvena zvezda Telekom – Cibona 97:95 (27:25, 23:26, 18:22, 29:22)

Cibona: Kus 10, Blassingame 13, Šarić 9, Marčinković 5, Rozić 8, Jagodić-Kuridža 4, Strawberry 31, Nicević 8, Arapović 0, Kovačević 7.

Crvena zvezda Telekom: Cvetković 2, Subotić 2, Rakočević 21, Mitrović 0, Lazić 3, Simonović 15, Savović 13, Katić 16, Smiljanić 0, Samardžiski 5, Radivojević 3, Nelson 17.