U utakmici 17. kola ABA Lige Cibona je u Draženovom domu večeras poražena od Krku iz Novog Mesta 86:78.

Vukovi su loše otvorili utakmicu no ipak su krajem druge četvrtine i početkom treće uspjeli rezultat preokrenuti u svoju korist. Početkom drugog poluvremena imali su i 10 koševa viška (51:41) no gosti iz Novog Mesta vratili su se u igru i na kraju pobijedili 86:78.

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je bio izuzetno nezadovoljan. Kritizirao je igru svoje momčadi: „Ne treba puno komentara kad protivnik ima 27:23 za 2 poena jer to dovoljno govori o nastupu moje momčadi. Od najave naše dominacije pred utakmicu nije ostalo ni D. Dozvolili smo Krki da igra i sa smanjenim rosterom ovdje napravi herojstvo. Nedopustiva prezentacija na domaćem terenu. Jako loša utakmica, prije svega defenzivno, bez onoga što smo pripremali. Ovaj poraz nas je uveo u jako tešku situaciju koju nismo zamišljali niti u jednom trenutku. Ciboni je sada svaka tekma do kraja sezone odlučujuća. Na dnu smo lige, imamo 0-2 s Krkom, imamo slabu situaciju sa Zadrom kojem idemo u goste, nemamo dobru situaciju ni sa Širokim koji nas isto čeka tako da nam je sada svaka utakmica o glavu.

Kod Cibone je kapetan Marin Rozić postigao 11 poena uz 4 skoka. Po 10 koševa upisali su Šarić, Parker i Žižić. Kod gostiju je Lorbek postigao 22 poena, Pavić 15, Klobučar 14, a Vladović 13.

Cibona – Krka 78:86 (22:23, 23:18, 15:20, 18:25)

Cibona: Kus 8, Zubčić 8, Šarić 10, Marčinković 0, Ware 0, Parker 10, Rozić 11, Jagodić-Kuridža 0, Strawberry 8, Žižić 10, Hamilton 6, Kovačević 7.

Krka: Lorbek 22, Vladović 13, Rojc 3, Lalić 8, Murič 7, Pavić 15, Zatežič 0, Kastrati 4, Ritlop 0, Klobučar 14.