Nakon domaćih pobjeda nad Zadrom i Širokim, Cibona je nastavila pobjednički niz i s gostovanja u Podgorici vraća se s trećom uzastopnom pobjedom, prvom ovosezonskom u gostima! Vukovi su bili bolji od Budućnosti 64:60.

Utakmica je krenula dosta izjednačeno no nakon prve dionice domaćini su bili 4 poena u prednosti (14:10). Nakon pet minuta druge četvrtine Cibona je došla do prvog vodstva 17:16 no, kratko je trajalo. Na poluvremenu je bilo 28:27 za Budućnost. Posljednje tri i pol minute prvog dijela na parketu je proveo i mladi Marko Arapović koji je opravdao ulazak dvjema tricama. To su bile jedine trice Cibone u prvom dijelu. U nastavku je odmah na početku uslijedilo izjednačenje (30:30), no nakon toga slijedi konstantna prednost domaćina koja je išla i do +8 (40:32). Na kraju treće četvrtine Cibosi su bili na šest poena zaostatka (47:41). Prvo vodstvo u drugom poluvremenu Cibona je izborila minutu do kraja (60:61), a onda Carter, koji se razigrao u zadnjoj četvrtini, pogađa za vodstvo 63:60. Na kraju su Vukovi izborili pobjedu s četiri poena prednosti.

Kod Cibosa je s 18 poena, četiri skoka i asistencijom najučinkovitiji bio Tweety Carter. Andrija Žižić upisao je 12 poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Domaćine je s 18 poena i sedam skokova predvodio Gerald Lee.

Trener Cibone Veljko Mršić nakon utakmice je rekao: „Važna utakmica za nas, pogotovo jer nam nedostaju dva važna visoka igrača. Ovo nam je prva pobjeda u gostima. Bitno nam je da smo vidjeli da možemo pobijediti i kad igramo loše. Na trenutke smo igrali lošu obranu, pogotovo na početku treće četvrtine, cijelu utakmicu loše smo skakali i tu su nam najviše nedostajali ozlijeđeni igrači. Drago mi je da je Carter proigrao na kraju i pokazao da može igrati na ovom nivou.“

Vukovi već u srijedu 7. studenog, u 1. kolu Eurokupa, na svom parketu dočekuju Spartak St. Petersburg. Nakon toga, u subotu 10. studenog, u 8. kolu ABA Lige u goste stiže Radnički.

Budućnost VOLI – Cibona 60:64 (14:10, 14:17, 19:14, 13:23)

Cibona: Kus 8, Mašić 1, Carter 18, Marčinković 2, Ware 0, Rozić 0, Jagodić-Kuridža 6, Strawberry 9, Žižić 12, Arapović 6, Kovačević 2.

Budućnost VOLI: Mihailović 2, Popović M. 4, Milošević M. 4, Milošević S. 2, Mugoša 0, Lee 18, Vitkovac 5, Bunić 4, Popović A. 13, Ivanović 3, Ivanov 0, Bost 5.