Gostovanje Cibosa kod francuskog Cholet Basketa u četvrtom kolu Eurokupa završilo je porazom 79:59 (38:28).

Nakon početnih 6 – 0 Cibona je sustigla Cholet, a onda i preuzela vodstvo s 10 – 8. Rezultat je brzo izjednačen, a onda su domaćini, do kraja prvih deset minuta, otišli na 11 poena prednosti (26:15). Drugu četvrtinu Vukovi su počeli življe i smanjili zaostatak na -9 no na poluvremenu je Cholet bio 10 poena u prednosti (38:28). U nastavku je francuska momčad pobjegla i na kraju treće četvrtine već ostvarila ogromnu prednost od +29 (67:38). Na kraju je Cholet ostvario i drugu ovosezonsku pobjedu u Eurokupu protiv Cibone (79:59).

Nakon utakmice trener Danijel Lutz rekao je: „Teška večer jer nam je ovo sedmi poraz zaredom. Teško je igrati i teško je podići samopouzdanje dečkima. Dozvolili smo Choletu da odigraju komotnu utakmicu, a u tom su slučaju prejaki za nas. Sada se moramo koncentrirati na ABA Ligu i probati ponovo pobjeđivati.

Za Cibose je Justin Hamilton postigao 12 poena i 3 skoka. Isti broj skokova uz 11 poena i 5 osvojenih lopti postigao je Hrvoje Kovačević. Kod domaćina je najbolji, s 19 postignutih koševa i 7 skokova, bio Derrick Obasohan. Rudy Gobert postigao je 11, a Jomby i Bryant po 10 poena.

Vukovi sljedeću utakmicu igraju već u nedjelju kada gostuju kod ljubljanske Union Olimpije u 11. kolu ABA Lige.

Cholet Basket – Cibona 79:59 (26:15, 12:13, 29:10, 12:21)

Cibona: Kus 0, Zubčić 0, Mašić 9, Marčinković 7, Rozić 5, Jagodić-Kuridža 0, Anderson 0, Strawberry 8, Žižić 7, Hamilton 12, Kovačević 11.

Cholet Basket: Cingala-Mata 0, Jomby 10, Vebobe 0, Slaughter 8, Everett 8, Morin 0, Faroux 0, Gobert 11, Ona Embo 7, Goree 6, Bryant 10, Obasohan 19.