Vukovi su odlučno otvorili treću utakmicu finala za prvaka Hrvatske i već u 5. minuti došli do velikih 14:2. Gosti se ne predaju i u samo 60 sekundi ubacuju dvije trice. Repeša reagira, uvodi Rudeža koji se “zahvaljuje” tricom za 17:8. Do kraja Kus ubacuje za dva, Suton za tri i na mali odmor se ide pri rezultatu 22:14. Drugi dio pripada gostima koj su 17 sekundi prije kraja prvog poluvremena imali priliku za vodstvo, ali nisu iskoristili slobodno bacanje. U posljednjem napadu Kus gubi loptu i nakon 20 minuta sve je na početku 36:36.
Odmor je bolje došao gostima koji su iskoristili činjenicu da Vukovima nije išao šut te su na početku posljednje dionice ostvarili prednost 46:53.
U četvrtoj četvrtini gosti drže prednost, ali se Vukovi ne predaju i 2 minute prije kraja dolaze na -5. Do kraja nekoliko grešaka Cibosa i kada se činilo da će gosti slaviti Rudež je izborio 3 bacanja za produžetke. Pogodio je sva tri i odveo utakmicu u dodatnih pet minuta.
U produžecima su gosti bili smireniji i na kraju slavili (70:79). Serija se sada seli u Dom sportova gdje će Cibosi ponovo pokušati osvojiti naslov prvaka Hrvatske!
Nakon utakmice trener Cedevite Dražen Anzulović rekao je kako je ponosan na svoje igrače koji su se dva puta vraćali u utakmicu i na kraju zasluženo slavili.
Trener Cibone Jasnin Repeša je pak prvo uputio čestitke Cedeviti pa dodao: „Gosti su zaista zasluženo pobijedili bez obzira na produžetak. Prvih 15 minuta igrali smo korektno, no sve drugo bilo je izvan kontrole. Došlo je do onoga čega sam se pribojavao jer imamo mali broj igrača koji su igrali ovakve utakmice. Znamo da moramo odigrati puno bolje da bi dobili protivnika kao što je Cedevita. No, što je tu je, idemo dalje. U utorak je nova utakmica i moramo je bolje odigrati nego danas. Bit će bolje sigurno.

KK Cibona – KK Cedevita 70:79 (22:14, 14:22, 10:17, 20:13, 4:13)

KK Cibona: Kus 10, Suton 8, Zubčić 2, Rudež 15, Marčinković 0, Rozić 8, Hampl 0, Žižić 14, Arapović 0, El-Amin 9, Wright 4, Kovačević 0.

KK Cedevita: Draper 4, Opačak 8, Vukušić 6, Bagarić 3, Bilan 13, Princ 3, Owens 9, Warren 10, Car 5, Baždarić 18.