Danas je u Domu sportova Cibona pobijedila Cedevitu u drugoj utakmici završnice doigravanja prvenstva Hrvatske. Vukovima nedostaje još samo jedna pobjeda do ostvarenja konačnog cilja – naslova prvaka!

Fantastična Cibona pod vodstvom Jasmina Repeše pokušat će planove ostvariti već u subotu na svom terenu. Treća utakmica finalne serije na rasporedu je 2. lipnja u 20 i 15.

Od samog početka Cibona je današnje gostovanje usmjerila prema zacrtanom cilju – pobjedi! Energičniji i agresivniji Cibosi su nakon prvih deset minuta bili 7 poena u prednosti (18:25), a zasluženo vodstvo nisu ispuštali ni tijekom druge četvrtine (11:19). Na poluvremenu je rezultat bio 44:29 za Cibonu. Nakon treće dionica Cibosi su bili u vodstvu 58:44 i na kraju slavili drugu pobjedu u finalnoj seriji (64:82).

Najbolji strijelac u redovima Cibone bio je Zack Wright s 14 poena (7/7 za 2). Damjan Rudež postigao je 13 poena, a isto toliko upisao je i Goran Suton. Andrija Žižić postigao je 12 poena. Kod domaćina su po 11 koševa postigli Vukušić i Baždarić.

Nakon utakmice trener Jasmin Repeša rekao je: „Objektivno, odigrali smo možda najbolju utakmicu od kada sam na klupi Cibone. Došli smo odlučni, s mentalnom čvrstinom i zasluženo pobijedili. Tehničko-taktičkih grešaka je bilo i imali smo problem s jednim njihovim napadom koji su često igrali. No, još nije gotovo. Zamolio sam dečke da maksimalno profesionalno odrade ova četiri dana. Treba nam još jedna pobjeda i ostat ćemo s obje noge na zemlji, ali i sve napraviti da u subotu iskoristimo prednost koju imamo i pobijedimo i treći put.

Pred nama je treća utakmica finala između Cibone i Cedevite. U subotu u Draženovom domu (2.6.2012. u 20:15) Cibosi će imati priliku, u najkraćem mogućem roku, bez ijednog poraza, stići do naslova prvaka države. Ulaznice su već u prodaji.

KK Cedevita – KK Cibona 64:82 (18:25, 11:19, 15:14, 20:24)

KK Cibona: Kus 8, Suton 13, Zubčić 2, Rudež 13, Marčinković 0, Rozić 5, Hampl 0, Žižić 12, Arapović 0, El-Amin 8, Wright 14, Kovačević 7.

KK Cedevita: Draper 4, Opačak 3, Petrović 0, Vukušić 11, Bagarić 5, Bilan 9, Princ 3, Owens 4, Warren 4, Car 10, Baždarić 11.