U utakmici devetog kola A-1 Lige za prvaka Cibona je ostvarila novu pobjedu. Vukovi su u Šibeniku bili bolji od Jollyja 111:74.

U prvih pet minuta Cibosi su već počeli odmicati domaćinima (7:14) s tim da je, od tih 14 poena Cibone, čak njih 12 postigao, očito raspoloženi, Antwain Barbour. Na kraju prve četvrtine Barbour je već bio na 17 poena, a Vukovi na +18 (14:32). Na poluvremenu su dečki Jasmina Repeše domaćine ostavili na 20 poena zaostatka (39:59), a onda su prednost još povećavali. Nakon tri četvrtine bilo je 59:83, a pet minuta prije kraja 67:97. Na kraju su šuterski raspoloženi Cibosi otišli preko stotke i uvjerljivo pobijedili rezultatom 111:74.

Nakon utakmice trener Vukova Jasmin Repeša rekao je: „Čestitao bih domaćinima što su vratili košarku u Šibenik. Ušli su lagano u Ligu za prvaka gdje i pripadaju. Možda smo mi bili pretežak suparnik. Ja inzistiram na koncentraciji svih 40 minuta i danas smo to dobro radili. Zanima me kako ćemo izgledati u petak u susretu s Cedevitom jer to će nam pokazati gdje smo u ovom trenutku i jesmo li spremni za borbu za prvaka.

U redovima Cibone danas čak šestorica s dvoznamenkastim brojem poena: Barbour (17), Rozić (17), Rudež (16), Zubčić (15), Kus (14) i Marčinković (13).

Kod domaćina je najbolji, s 24 postignuta poena bio Ronald Ross. Slijede Mate Mrva s 20 i Luka Katura s 13 koševa.

U sljedećem kolu Cibonu čeka gradski derbi. Već u petak, 20. travnja, u goste pod Toranj stiže Cedevita.

KK Jolly Jadranska banka Šibenik – KK Cibona 74:111 (14:32, 25:27, 20:24, 15:28)

KK Cibona: Kus 14, Suton 2, Zubčić 15, Barbour 17, Rudež 16, Marčinković 13, Rozić 17, Hampl 0, Žižić 0, El-Amin 5, Wright 6, Kovačević 6.

KK Jolly JBŠ: Josipović 4, Petani 0, Katura 13, Vlaić 0, Vrlika 0, Mrva 20, Puljko 3, Salamun 0, Vrsaljko 3, Gabrić 7, Ross 24.