Cibona je večeras stigla i do jedanaeste pobjede u domaćem prvenstvu. U Bedekovčini su Cibosi nadmoćno svladali košarkaše Zaboka rezultatom 52:112 (8:21, 13:31, 13:31, 18:29).

Neizvjesnosti uopće nije bilo. Cibona je odlično startala i u prvih osam minuta domaćine ostavila na samo dva postignuta poena (2:19). Nakon deset minuta igre bilo je +13 za Cibose (8:21), a do poluvremena su dečki iz Savske pokazali nadmoć i stekli ogromnu prednosti od +31 (21:52). Početak drugog poluvremena Cibosi su očito jedva dočekali i u prve dvije minute već postigli novih 9 poena za prednost od +40 (21:61). Nakon trideset minuta igre bilo je 34:83, a tih 49 poena prednosti raspoloženi Vukovi do kraja su još povećali na +60 (52:112) te tako ostvarili najuvjerljiviju pobjedu u sezoni.

Za Cibonu je Rudež postigao 26 poena, El-Amin 19, Kus 16, Suton 13, a Zubčić 12 poena. Kod Zaboka je najučinkovitiji, s 20 postignutih poena, bio Domagoj Bašić.

Vukove bitka za dvanaestu pobjedu čeka već u nedjelju, 29. travnja, kada će na parketu Draženova doma ugostiti aktualne prvake, košarkaše Zagreb Croatia osiguranja.

KK Zabok – KK Cibona 52:112 (8:21, 13:31, 13:31, 18:29)

KK Cibona: Kus 16, Suton 13, Zubčić 12, Barbour 9, Rudež 26, Marčinković 5, Rozić 4, Hampl 4, Žižić 2, El-Amin 19, Wright 2, Kovačević 0.

KK Zabok: Pešut 4, Zadravec 2, Janković 6, Lež 11, Turk 2, Črnjević 1, Perinčić 6, Tomas 0, Bašić 20, Krušlin 0, Kraljević 0.