Derbi X kola Lige za prvaka okončan je pobjedom Vukova. I drugi put u Ligi za prvaka Cibona je nadjačala najopasnijeg rivala Cedevitu. Cibosi su pobijedili rezultatom 79:76 (18:18, 27:17, 17:29, 17:12).

U desetoj pobjedi Cibose je predvodio Goran Suton s 15 koševa i 14 skokova. Po 13 poena postigli su Damjan Rudež i Marin Rozić. Kod gostiju je najviše ubačaja upisao Dontaye Draper.

Nakon utakmice trener Cibone Jasmin Repeša rekao je: „Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi na želji i volji da dobiju utakmicu i na fair playu koji su pokazali. Hvala i publici koja je došla u velikom broju jer to je najbitnija stvar za košarku. Utakmica je bila otvorena. Mi smo pokazali određenu odlučnost, no treća četvrtina je korak natrag. Došlo je do energetskog propadanja, dozvolili smo da se razigraju, no zadnju četvrtinu smo odigrali kako treba. Mislim da smo zasluženo pobijedili.

KK Cibona – KK Cedevita 79:76 (18:18, 27:17, 17:29, 17:12)

KK Cibona: Kus 7, Suton 15, Zubčić 2, Barbour 4, Rudež 13, Marčinković 6, Rozić 13, Hampl 0, Žižić 9, El-Amin 3, Wright 7, Kovačević 0.

KK Cedevita: Draper 14, Opačak 8, Mustapić 0, Smodiš 2, Petrović 0, Vukušić 9, Bilan 12, Princ 0, Owens 8, Warren 11, Car 8, Baždarić 4.