Gradski derbi Cibone i Cedevite u Domu sportova završio je zasluženom pobjedom Cibone 76:69. Uz potporu svojih vjernih navijača koji su u krcatom turističkom vlakiću s Trga bana Jelačića stigli u Dom sportova, Cibosi su stigli do treće pobjede u Ligi za prvaka.

Vukovi su u Domu sportova startali poenima El-Amina i u početnim minutama utakmice već pokazala zube protivnicima. Odličan početak rezultirao je konstantnom prednošću Cibone koja je nakon prvih pet minuta bila na +5, a nakon prve četvrtine već na +13 (12:25). U drugoj četvrtini Cibona je zadržala veliku prednost. Domaćini su u dva navrata bili na -14, onda i na -15, pa -16, no uslijedila je serija Cedevite. Smanjili su zaostatak na -7 no na poluvrijeme su Cibosi otišli s 10 poena prednosti (31:41).

U nastavku slijedi nalet domaćina. Nakon pet minuta drugog poluvremena uspjeli su poravnati rezultat (47:47), a onda slijedi i prvo vodstvo Cedevite 50:47. Cibona se nije predavala i na kraju trećeg dijela imala je prednost od 3 poena (52:55). U zadnjoj četvrtini Cibosi su opet povećali prednost na +9 i na kraju slavili značajnu pobjedu u gostima kod gradskog rivala.

Cibose je predvodio večeras odličan Goran Suton s 27 poena, 10 skokova i 6 ukradenih lopti. Kod Cedevite je najviše, 17 poena, postigao Ivan Opačak.

Trener Cibone Jasmin Repeš nakon utakmice je rekao: „Mislim da smo zasluženo pobijedili. Dobro smo odigrali utakmicu s izuzetkom treće četvrtine u kojoj je došlo do napadačke nediscipline. Generalno sam zadovoljan. Uz Gorana Sutona, istaknuo bih ulazak Marčinkovića koji je u kritičnom trenutku utakmice izvrsno zamijenio indisponirane četvorke.

Nakon tri odigrana kola domaćeg prvenstva Cibona je jedina neporažena momčad s tri pobjede. Vukovima u sljedećem kolu, u subotu 31. ožujka u 18 sati, u goste dolazi Zabok.

KK Cedevita – KK Cibona 69:76 (12:25, 19:16, 21:14, 17:21)

KK Cibona: Kus 3, Suton 27, Zubčić 2, Barbour 13, Rudež 2, Marčinković 4, Rozić 5, Hampl 0, Žižić 2, El-Amin 14, Wright 4, Kovačević 0.

KK Cedevita: Draper 13, Opačak 17, Smodiš 14, Petrović 0, Vukušić 0, Bagarić 0, Bilan 5, Princ 0, Owens 0, Warren 4, Car 8, Baždarić 8.