Cibona je večeras stigla i do četvrte pobjede u Ligi za prvaka. U Draženovom domu Cibosi su opravdali status favorita susreta i očekivano dobili utakmicu protiv Zaboka. Pobijedili su uvjerljivo, rezultatom 88:62 (20:12, 29:21, 17:14, 22:15).

Od početka je bilo jasno da Cibona neće imati problema sa svladavanjem objektivno slabijeg protivnika. Nakon deset minuta bilo je +8 za domaćine (20:12), a do poluvremena su Vukovi još povećali prednost i na 15-minutni odmor otišli s prednošću od 16 poena (49:33). U drugom poluvremenu Cibosi su stalno držali uvjerljivu prednost i na kraju pobijedili s 26 poena prednosti (88:62).

Trener Cibone Jasmin Repeš nakon utakmice je rekao: „Dobili smo utakmicu, ali trebalo bi to biti još bolje. Interesirala me reakcija u ovakvoj utakmici u kojoj smo bili apsolutni favorit, ali to nije izgledalo kako bih ja želio. Najbitnija su dva boda i da se nitko nije ozlijedio s obzirom da igramo svaka tri dana. Želio bih više koncentracije u ovakvim utakmicama, da se bude unutra 100 % mentalno i to je onda sasvim druga priča.“

Kod Cibone je najviše poena, njih 14, postigao Hrvoje Kovačević. Andrija Žižić postigao je 13 poena uz 6 skokova, a Goran Suton, Tomislav Zubčić i Zack Wright po 12 poena. Suton je ubilježio i 7 skokova. Mladi Marko Arapović u svom ovosezonskom debiju za prvu momčad Cibone zaigrao je zadnje 3 i pol minute i ubilježio 4 poena bez promašaja te skok u napadu. Kod Zaboka je najučinkovitiji, s 14 postignutih poena, bio Filip Krušlin.

Cibona sada ima četiri pobjede, jedina je momčad bez poraza u domaćem prvenstvu te i dalje drži prvo mjesto na ljestvici.

Vukovi u utorak putuju u Zadar gdje ih, kod istoimenog domaćina, 3. travnja u 19 sati čeka utakmica V kola. Nadamo se novoj pobjedi!

KK Cibona – KK Zabok 88:62 (20:12, 29:21, 17:14, 22:15)

KK Cibona: Kus 0, Suton 12, Zubčić 12, Barbour 5, Rudež 4, Marčinković 2, Rozić 4, Žižić 13, Arapović 4, El-Amin 6, Wright 12, Kovačević 14.

KK Zabok: Pešut 0, Zadravec 2, Janković 2, Lež 7, Turk 0, Črnjević 7, Perinčić 5, Tomas 8, Bašić 11, Krušlin 14, Kraljević 6.