Cibona je nakon produžetaka poražena na svom parketu od Partizana 77:83 (13:18, 19:13, 20:23, 26:24, 9:15)

Gosti su puno bolje otvorili utakmicu i nakon 10 minuta su imali prednost od 5 koševa. Ipak, nošeni podrškom preko 4000 navijača Vukovi se vraćaju i na odmor odlaze s košem prednosti. U drugom poluvremenu igra se koš na koš i niti jedna momčad ne uspijeva ostvariti značajniju prednost. 10 sekundi prije kraja Cibona je imala prednost od 1 koša, ali je Mačvan izborio dva bacanja u posljednjim trenucima susreta. Srećom, pogodio je samo jedno i otišlo se u produžetke.

Već u prvoj minuti produžetka, Barbour gubi dva puta loptu, radi prekršaj i gosti odlaze na +4. Koševima El-Amina Cibona izjednačava, ali gosti opet preko, večeras super raspoloženog, Jamesa odlaze na 72:77 u 43. minuti. Cibona pokušava dostići goste, ali koševima Kecmana i Jamesa gosti potvrđuju 15. pobjedu Partizana u ovogodišnjem izdanju ABA Lige.

Kod Cibone samo su dva igrača bila dvoznamenkasta, Barbour s 11 i Harper s 10, dok su goste predvodili James s 28 i Mačvan s 23 koša. Vukovi razlog poraza mogu pronaći u čak 10 promašenih slobodnih bacanja i čak 14 skokova manje od protivnika.

Nakon utakmice trener Jasmin Repeša rekao je: „Zahvalio bih se prije svega navijačima. Bili su šesti igrač danas i puno su nam pomogli. Čestitke Partizanu na zasluženoj pobjedi, koja je mogla otići i na drugu stranu. Nismo zaslužili ovakvo suđenje. Zanima me da li bi Cibona mogla imati ovakvo suđenje u Beogradu. Čestitam i svojim igračima na energiji koju su pokazali, ali, izgubili smo zbog vlastite gluposti. Prije svega, dva dozvoljena ofenzivna skoka u zadnjih 30 sekundi koji su im dali nove napade. Mislim da smo pokazali da želimo nešto napraviti za ovaj klub. Ja sam i emotivan jer se radi o klubu koji mi je dao prvu ozbiljnu priliku i pomogao mi u životu kad mi je bilo najpotrebnije. Molio bi navijače da ostanu uz ranjenu Cibonu, ali Cibonu koja je pokazala zube i želju, te da joj pomognu.

U sljedećoj utakmici Jadranske lige Cibona u subotu, 3. ožujka, gostuje kod Union Olimpije.

Cibona – Partizan mt:s 77:83 (13:18, 19:13, 20:23, 16:14, 9:15)

Cibona: Kus 8, Suton 9, Zubčić 7, Barbour 11, Rudež 8, Marčinković 0, Rozić 7, Harper 10, Hampl 5, El-Amin 9, Kovačević 3.

Partizan: Kecman 7, Raduljica 2, Lučić 5, Milosavljević 0, Bogdanović 0, Katić 2, Božić 5, Čakarević 8, James 28, Mačvan 23, Anđušić 0, Bertans 3.