Na gostovanju kod Hemofarma Cibona je stigla do jedanaeste pobjede u ABA Ligi. Cibosi su nadmoćno pobijedili domaćine rezultatom 98:55.

Od samog početka Vukovi su bili bolji te su, nakon prve četvrtine u kojoj su postigli 29 poena, osigurali prednost nad protivnikom od +19. Na poluvrijeme su otišli potpuno mirni jer je na semaforu pisalo 17:61. Iako u trećoj četvrtini slijedi mali pad u Ciboninoj igri, Vukovi su na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu 98:55.

Kod raspoložene Cibone po 15 poena postigli su Davor Kus i Pavle Marčinković. Slijede Goran Suton s 14, Demonte Harper s 13 pa Zubčić i Rozić s po 10 postignutih poena.

Kod poraženih domaćina najviše poena ubacio je Mladen Jeremić, 14 komada.

Nakon utakmice je trener Cibone Jasmin Repeša zadovoljno izjavio: „Dobra utakmica u kojoj smo prvi dio odigrali gotovo bez greške. Sve osim treće četvrtine odigrali smo baš onako kako bih ja želio da i inače igramo. Bojao sam se kako ćemo izgledati s obzirom da nismo igrali ozbiljnu utakmicu neko vrijeme, no dobro smo reagirali. Razlika je na kraju bila i nerealno velika. Hemofarm je mlada i jako potentna ekipa kojoj želim sve najbolje.

Sljedeću utakmicu Cibosi igraju kod kuće. U subotu 25. veljače u goste pod Toranj stiže Partizan.

Hemofarm Stada – Cibona 55:98 (10:29, 7:32, 16:11, 22:26)

Cibona: Kus 15, Suton 14, Zubčić 10, Barbour 6, Rudež 8, Marčinković 15, Rozić 10, Harper 13, Hampl 2, El-Amin 3, Kovačević 2

Hemofarm Stada: Dangubić 8, Lambić 2, Maraš 2, Krstić 5, Mitrović 5, Otašević 0, Gagić 6, Šutalo 1, Pantić 12, Jeremić 14, Milošević 0, Nešović 0