Cibona je danas izgubila na gostovanju kod Heliosa u Domžalama. U neizvjesnoj završnici pobjeda je ipak pripala momčadi Zmage Sagadina koja je pobijedila rezultatom 78:76 (22:18, 18:21, 20:12, 18:25).

Nakon prvih deset minuta igre rezultat je bio 22:18. U nastavku su Cibosi prokockali prilike u kojima su bili domaćinima za vratom. Nisu uspijevali sustići protivnike i Helios je u sedamnaestoj minuti vodio s deset poena prednosti. Ipak, Cibona se vratila, najviše zahvaljujući Barbouru i Kusu, a onda je pri kraju prvog poluvremena Zubčić iz slobodnih bacanja donio Ciboni izjednačenje (36:36), a onda i vodstvo(36:37). Ipak, na poluvremenu je bilo 40:39.

Cibona je, s 18 izgubljenih lopti i bez postignute trice, na kraju treće četvrtine bila u zaostatku od 9 poena (60:51).

U posljednjoj dionici Cibona je pojačala ritam te se nekoliko minute do kraja približila domaćoj ekipi na samo – 3. Preokret za vodstvo Cibone donijela je trica Barboura za 75:76, no nada se brzo ugasila. Kus je pogriješio, Pašalić pogodio slobodno bacanje i donio Heliosu pobjedu 78:76.

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je čestitao domaćinima na pobjedi te rekao: „Poveli smo na kraju, ali u košarci, kada se sve svede na zadnju loptu, mogu pobijediti obje ekipe. Helios je igrao dobro te koristio naše pogreške. Zadnji napad smo trebali iznuditi osobnu, ali, nažalost, nismo došli u tu poziciju.

Najbolji u Ciboninim redovima bio je Davor Kus koji je postigao 19 poena. Andrija Žižić postigao je 18, Antwain Barbour 17, a Jure Lalić 10 poena.

Kod domaćina je D. J. Gay postigao 26 poena.

Posljednja utakmica u ovoj godini Cibonu čeka u četvrtak, 29. prosinca, kada u Kupu Krešimira Ćosića Vukovi igraju protiv KK Zadar.

Helios Domžale – Cibona 78:76 (22:18, 18:21, 20:12, 18:25)

Cibona: Chase 2, Suton 0, Zubčić 2, Barbour 17, Rudež 6, Marčinković 0, Lalić 10, Rozić 2, Harper 0, Žižić 18, Kus 19, Kovačević 0.

Helios Domžale: Besedič 0, Jeftić 7, Korošec 0, Marković 6, Pašalić 3, Čebular 1, Bubnič 11, Petrović 2, Črešnar 2, Gay 26, Prepelič 18, Bolčina 2.