Cibona je danas, u sklopu 4. kola skupine A Eurokupa, na domaćem parketu tijesno izgubila od ukrajinskog Donjecka 76:78.

Igrači Cibone ovaj su put bolje izgledali na parketu, uglavnom su bili korak za protivnikom, a u završnici utakmice ukazala im se prilika za pobjedu. U posljednjoj minuti imali su dva koša prednosti, ali gosti su najprije izjednačili s linije slobodnih bacanja i na samom kraju zabili za pobjedu.

Trener Danijel Lutz nakon utakmice je rekao: „Uvijek je gorko kad u posljednjim trenucima izgubiš na domaćem parketu, ali preduvjete za poraz napravili smo ranije u utakmici. Trebali smo bolje reagirati u dosta situacija jer u prvom poluvremenu 11 izgubljenih lopti je puno previše. Ipak, veseli me da smo se vratili u utakmicu te da smo profilirali srca igrača koji se mogu boriti. Bez obzira na još jedan poraz u nizu, glave igrača su gore i okrenuti smo nastavku ABA Lige.“

Kod Vukova je najviše poena postigao Andrija Žižić, 16 komada, a slijede Goran Suton s 13 te Barbour i Kus s po 12 poena.

Za ekipu Donjecka 16 poena postigao je Ramel Curry, Vule Avdalović postigao je 14, a Lee i Rađenović po 13 poena.

Nažalost, Cibona i dalje ostaje bez pobjede u Eurokupu, dok momčad trenera Saše Obradovića sada ima tri pobjede i samo jedan poraz. Današnja utakmica između Gravelinesa i Hapoela, preostalih sudionika Cibonine skupine A, na rasporedu je u 20:00 sati.

Cibonu već u petak čeka nova utakmica ABA Lige. U 11. kolu u goste pod toranj dolazi Crvena Zvezda.

KK Cibona – BC Donetsk 76:78 (15:16, 19:22, 21:23, 21:17)

KK Cibona: Chase 3, Suton 13, Zubčić 2, Barbour 12, Rudež 0, Marčinković 0, Lalić 0, Rozić 10, Harper 0, Žižić 16, Kus 12, Kovačević 8.

BC Donetsk: Pustozvonov 2, Lee 13, Curry 16, Avdalović 14, Lypovyy 4, Radenović 13, Saltovets 0, Kovalenko 0, Gliebov 3, Jackson 8, Kravtsov 5.